Windows 7 USB ile format atarken sorun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kırmızı

Kilopat
Daha fazla  
Asus EeePc 1015CX NetBoot kullanmaktayım. Recovery kullanıyordum. Fakat bozulmuş format atmak zorunda kaldım.
TORA'dan tüm Windows 7 sürümlerini içeren bi İSO dosyası indirdim. Windows 7 USB/DVD download tool programı ile USB mi hazırladım. Format işlemine geçtim.

Windowsun yüklendiği bölüme gelince %24 te eksik veya bozuk dosya uyarısı vererek yüklemeyi durduruyor. Aynı İSO dosyası içindeki Windows 7 nin tüm sürümlerini sırasıyla denedim aynı hatayı aldım.

Ben mi yanlış yapıyorum, yoksa teknik bir sorun mu var?

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirmiş olduğun isoda bozukluk vardır büyük ihtimalle. Başka bir iso dosyası bulup onu usbye yazdır ve format atmayı dene. Aynı bozuk isodan hangi sürümü seçersen seç elbette aynı hatayı alırsın.

Şuan farklı kaynaklardan iso dosyaları indiriyorum.

İndirme işlemi bitince yeni bir format DVD'si oluşturup formata başlayın. Sıkıntı düzelmezse bize bildirin.

- - - Güncellendi - - -

İndirme işlemi bitince yeni bir format DVD'si oluşturup formata başlayın. Sıkıntı düzelmezse bize bildirin.

Farklı İSO dosyasından da aynı hatayı aldım.

- - - Güncellendi - - -

Bilgisayarım destekliyorsa herhangi bi işletim sistemi işimi görür.
Recep bey Windows 8.1 i bilgisayarım NetBoot um desteklermi. Asus EeePc 1015CX, 1GB Ram, 1.4 atom işlemcim var.

- - - Güncellendi - - -

Farklı İSO dosyasından da aynı hatayı aldım.

- - - Güncellendi - - -

Bilgisayarım destekliyorsa herhangi bi işletim sistemi işimi görür.
Recep bey Windows 8.1 i bilgisayarım NetBoot um desteklermi. Asus EeePc 1015CX, 1GB Ram, 1.4 atom işlemcim var.
Aynı ISO dosyasını farklı yerlerden indirmiş olabilir misiniz ? Ve bu ISO dosyalarını DVD'ye nasıl yazdırdığınızı açıklar mısınız ?

Aynı ISO dosyasını farklı yerlerden indirmiş olabilir misiniz ? Ve bu ISO dosyalarını DVD'ye nasıl yazdırdığınızı açıklar mısınız ?

DVD'ye yazdırmıyorum. Malum NetBoot larda cd/DVD sürücü yok. Windows 7 USB/DVD download tool programı ile USB ye aktarıyorum. İndirdiğim İSO dosyalarının farklı olduğundan eminim. Bu gün son olarak 7 ve 8,1 ayrı ayrı indirdim. Buseferde flash biçimlendirme hatası vermeye başladı. Bozdum sanırım sonunda.

O programı kullanmadan indirdiğiniz dosyaları direkt olarak USB'ye atın ve Setup'tan çalıştırın. Bir de böyle deneyin bakalım olacak mı :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı