Windows 7 USB'si hazırlama

Oyun Clash

Hectopat
Makaleler
2
Herkese merhaba. Ben laptopuma format atmak istiyorum. Kurmak istediğim işletim sistemi Windows 7. Ben Windows 7 kurulum USB'si nasıl yapabilirim?

Çözüm
Windows.iso dosyasını internetten indirip Rufus yazılımıyla en az 4GB belleğe sahip bir USB belleğe yazarak kurulum yapabilirsin. Technopat'ın sayısız rehberi var konuyla ilgili.
Uyumluluk modunda açmayı denememişsin bir de hackerim vs. diyorsun.
hackerim diye bişey demedim hack işlemlerim oluyor dedim bazen ara sıra uğraşıyorum işim gereği uyumluluk sorunu derken bir kere windows 10 kurayım demiştim mafia 1 oynayamadım ekran yamuktu mesela denemedim şey kalmamıştı inşallah anlamışsınızdır
Performans oyun sıkıntısını görmedim ben şikayetim yok windows 10'dan, her işletim sistemi zamanında güzeldir. Hangi oyunları açmıyor birde ben deneyim?
mafia 1 de görüntü sorunu max payne 1 de ses sıkıntısı vardı sonra çözdüm bazılarını

hackerim diye bişey demedim hack işlemlerim oluyor dedim bazen ara sıra uğraşıyorum işim gereği uyumluluk sorunu derken bir kere windows 10 kurayım demiştim mafia 1 oynayamadım ekran yamuktu mesela denemedim şey kalmamıştı inşallah anlamışsınızdır

mafia 1 de görüntü sorunu max payne 1 de ses sıkıntısı vardı sonra çözdüm bazılarını
Hocam onun için widescreen yaması var oyun eski olduğu için o sıkıntıyı yapıyor. (16:9 ekranlar için) ThirteenAG/WidescreenFixesPack indirebilirsin.

Eski bir oyun olduğu için yapar. @Silinen üye 'in yazdığı doğru.

Peki fotoğraflı olarak gönderebilir misiniz?
Adsız.png

Windows 7 her açıdan daha iyidir. Windows 10 saçma sapan gereksiz güncelemeler eski oyunları açmaması... Her şeyin yenisi iyidir diye bir şey yok.

Bu yüzden mi Windows 7'de Hizmet Paketi 1 ile bir ton güncelleme yüklüyoruz?

Ayrıca Windows 10'da tarihi eser donanım kullanmadığınız sürece uyumsuzluk sorunu olmuyor. Eski oyunları oynamak içinse, Windows özelliklerini açıp kapama bölümünden Eski Bileşenler'den DirectPlay'i açarak oynayabilirsiniz.

Ayrıca Windows 10, yavaş açılıyor olabilir. SSD'de böyle bir sorun da olmuyor. Ancak kullanım esnasında hiç kasma sorunu yapmadı.

Geri
Yukarı