Windows 7 ve Office kurulum USB hazırlama

mimcay

Hectopat
Merhaba. Abim ana okulunca müdür yardımcısı ve okulda bulunan PC'ler eskiymiş ve sürekli virüs bulaştığı için 3 4 ayda bir format atıyorlarmış. Kendilerine yakın olan bilgisayarcı her PC için formata 250 lira ücret alıyor.

Benden bir format USB'si oluşturmamı istedi ama format + driver yükleme + Office programının otomatik yükleneceği bir USB oluşturmam gerekiyor. Hazır ISO dosyası veya buna uygun program bilen var mıdır?

Neden Windows 7 kullanılıyor? PC'ler o kadar mı eski? Ayrıca hiç bir güvenliği bulunmayan işletim sistemi. Windows 10'dan aşağısını kurmayınız bence. En azından Defender var. Windows 7 kullanıldığı sürece daha çok virüs yer o makineler.

Ya ben orada olsam zaten yapılması gerekenleri yaparım ama orada olmadığım için ona tak çalıştır bir USB hazırlamam gerekiyor. Neyse biraz daha araştırayım.

e-ticaret sitelerinde vardır tam kurulum USB'leri.

Neden Windows 7 kullanılıyor? PC'ler o kadar mı eski? Ayrıca hiçbir güvenliği bulunmayan işletim sistemi. Windows 10'dan aşağısını kurmayınız bence. En azından Defender var. Windows 7 kullanıldığı sürece daha çok virüs yer o makineler.

İyi bir Defender ile Windows 95 bile beyaz saray güvenliğine getirebilirsiniz.

Neden Windows 7 kullanılıyor? PC'ler o kadar mı eski? Ayrıca hiç bir güvenliği bulunmayan işletim sistemi. Windows 10'dan aşağısını kurmayınız bence. En azından Defender var. Windows 7 kullanıldığı sürece daha çok virüs yer o makineler.
Bilgisayarlar eskiymiş diyor ne bekliyorsun rtx 4080 mi?
Windows 7 halen daha kullanılabilir bir işletim sistemidir. Heleki eski bilgisayarlar için ideal.

Zahmetli olacak ama kusursuz bir kurulum diski hazırlayabilirsin. Veyahut disk klonlama ile daha pratik bir çözüm üretilebilir.

Önce uygun Windows 7 ISO dosyasını bulursun. NTLite veya buna benzer programla bu Windows kurulum dosyalarını düzenleyebilirsin. Bu düzenleme ile istenmeden yüklenen programlar çıkarılabilir, tercih edilen ayarlar önden yapılabilir, eklenmek istenenler(sürücüler) önceden eklenir. Düzenlenmiş ve kaydedilmiş yeni ISO sonra kullanılmak üzere saklanır.

MS Office programını kurulmuş vaziyette Windows kurulumunun içine yerleştirme işlemi yapılıyor mu bilmiyorum. Ayrıca kurulacaksa ve korsan olacaksa katılımsız yükleyici içeren bir Office ISO dosyası veya kurulum paketi bulunur.

Özel hazırlanmış Windows 7 kurulumu Rufus ile istenilen bir diske yazılır. Bununla format atılır ve katılımsız yükleyici ile ofis hızlıca kurulur.

Disk klonlama ise aynı özellikte birden fazla bilgisayar olması(laboratuvar gibi) durumda daha faydalıdır. İstenilen tarzda kurulum yapılır, gereken her şey yüklenir. Sonra disk klonlama programı ile C sürücüsü komple klonlanır. Bu işlemin çıktısı bir başka hard disk, taşınabilir disk veya aynı diskin diğer bir bölümüne sıkıştırılmış bir dosya olarak saklanır. Daha sonra ihtiyaç duyulduğunda çabucak geri yüklenir. Acronis True Image tarzı bir program ile önyüklemeli USB bellek yardımıyla yapılır.

İyi bir Defender ile Windows 95 bile beyaz saray güvenliğine getirebilirsiniz.
İyi bir Defender destekleyecek mi bakalım Windows 95'i? Kaldı ki bazı tarayıcı ve uygulamalar bile Windows 7 desteklemeyi bıraktı.

Bilgisayarlar eskiymiş diyor ne bekliyorsun rtx 4080 mi?
Saçma konuşman daha bu cümleden belli. 🤭 O yüzden cevap vermeyeceğim, kullananlara Windows 7 ile mutluluklar.

Son düzenleme:
Neden Windows 7 kullanılıyor? PC'ler o kadar mı eski? Ayrıca hiçbir güvenliği bulunmayan işletim sistemi. Windows 10'dan aşağısını kurmayınız bence. En azından Defender var. Windows 7 kullanıldığı sürece daha çok virüs yer o makineler.

Bazı PC'lerde 1 GB bazılarında 2 GB RAM var işlemci vs anlatmama gerek yok. Okulunda yeni PC alacak bütçesi olmadığı için en azından çıkardığı masraftan kurtulmak istiyorlar.

İyi bir Defender destekleyecek mi bakalım Windows 95'i. Kaldı ki bazı tarayıcı ve uygulamalar bile Windows 7

İyi bir Defender destekleyecek mi bakalım Windows 95'i. Kaldı ki bazı tarayıcı ve uygulamalar bile Windows 7 deskteklemeyi bıraktı.

Saçma konuşman daha bu cümleden belli. 🤭 o yüzden cevap vermeyeceğim, kullananlara Windows 7 ile mutluluklar.

NOD32, BitDefender, Avast Free antivirus vb.

Zahmetli olacak ama kusursuz bir kurulum diski hazırlayabilirsin. Veyahut disk klonlama ile daha pratik bir çözüm üretilebilir.

Önce uygun Windows 7 ISO dosyasını bulursun. NTLite veya buna benzer programla bu Windows kurulum dosyalarını düzenleyebilirsin. Bu düzenleme ile istenmeden yüklenen programlar çıkarılabilir, tercih edilen ayarlar önden yapılabilir, eklenmek istenenler(sürücüler) önceden eklenir. Düzenlenmiş ve kaydedilmiş yeni ISO sonra kullanılmak üzere saklanır.

Ms Office programını kurulmuş vaziyette Windows kurulumunun içine yerleştirme işlemi yapılıyor mu bilmiyorum. Ayrıca kurulacaksa ve korsan olacaksa katılımsız yükleyici içeren bir Office ISO dosyası veya kurulum paketi bulunur.

Özel hazırlanmış Windows 7 kurulumu Rufus ile istenilen bir diske yazılır. Bununla format atılır ve katılımsız yükleyici ile ofis hızlıca kurulur.

Disk klonlama ise aynı özellikte birden fazla bilgisayar olması(laboratuvar gibi) durumda daha faydalıdır. İstenilen tarzda kurulum yapılır, gereken her şey yüklenir. Sonra disk klonlama programı ile C sürücüsü komple klonlanır. Bu işlemin çıktısı bir başka hard disk, taşınabilir disk veya aynı diskin diğer bir bölümüne sıkıştırılmış bir dosya olarak saklanır. Daha sonra ihtiyaç duyulduğunda çabucak geri yüklenir. Acronis True Image tarzı bir program ile önyüklemeli USB bellek yardımıyla yapılır.

Teşekkür ederim. Denemekte fayda var.

İyi bir Defender destekleyecek mi bakalım Windows 95'i. Kaldı ki bazı tarayıcı ve uygulamalar bile Windows 7 deskteklemeyi bırakv

İyi bir Defender destekleyecek mi bakalım Windows 95'i? Kaldı ki bazı tarayıcı ve uygulamalar bile Windows 7 desteklemeyi bıraktı.

Saçma konuşman daha bu cümleden belli. 🤭 O yüzden cevap vermeyeceğim, kullananlara Windows 7 ile mutluluklar.
Tamam şeker pare🤣🤣🤣🤣🤣.

Yeni konular

Geri
Yukarı