Windows 7 Katılımsız Kurulum Hazırlama

FB DESIGN

Hectopat
Yer
Bulgaristan
Herkeze merhabalar arkadaşlar sizlere ve @Recep Baltaş bey'e.

Bir sorum olcak. Bilgisayarlarımızı çoğumuz formatlamak biliyoruz ancak

Bu resimdeki gördüğünüz gibi nasil bir windows 7 katılımsız kurulum hazırlıyabilirim? Yani önceden eklemiş olduğum proğramları windows 7 kurulum esnasında kurmasını istiyorum. Aynı burda gördüğünüz gibi. (arkadaşa teamdan bağlandım.) Birde hani driverları filan eklemek istiyorum ve her bilgisayar ile o hazırlamış olduğum iso dosyasının uyumlu hale nasıl getirebilirim?

Teşekürler... Rehber hazırlarsanız sevinirim....

02rZ2W.png

Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu isteğinizle hem sizin hem de bizim vakit kaybı yaşamamamız açısından size Acronis öneriyorum. Sistemin bir kere imajını alın ve formatlamak istediğinizde o imaja dönün. Böylece isteğiniz, sizin istediğiniz şekilden daha sağlıklı bir biçimde gerçekleşmiş olur.

Bunlar gereksiz şeyler. Hepimiz format atarken yepyeni ve hızlı bir işletim sistemiyle karşılaşmak isteriz. Bunun için de güncel sürücüler ve işletim sistemi lazım. Yani şimdi oluşturduğun kurulum medyasını 1 yıl sonra kullandığında içindeki sürücüler ve yazılımlar güncel olmayacak. Onları tek tek güncelleyeceksin, hatta gerekirse kaldırıp tekrar kuracaksın falan bir sürü iş. Hiç gereği yok. Öyle olduktan sonra sistem imajı alıp onu bas daha iyi.

Bildiğim kadarıyla Windows 8.1 kurulum sırasında internete bağlı ise o anda sisteminizde takılı olan bütün donanımların sürücülerini internet üzerinden bulup otomatik olarak yüklüyor. Ama sen illede ben bunu yapmak istiyorum diyorsan Wm Ware ( mobil olduğum için adını tam hatırlayamadım) ile sisteminizin görüntüsünü alarak .iso formatına yazabiliyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı