Rehber Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 ESU Bypass Yapma Rehberi

Merhaba sayın Technopat Sosyal üyeleri, biliyorsunuz ki Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 için ESU Bypass yöntemini @GokhanYigitGya arkadaşımız şu konusunda anlatmıştı: Rehber: Windows 7'ye ocak 2023'e kadar güncelleme aldırma rehberi

Ben de bu konunun üzerinden tekrardan geçmek istedim, çünkü hem anlamayanlar var, hem de Microsoft ESU'nun süresini birkaç ay önce 2026'ya kadar uzattı. Umarım bu rehber işinize yarar.

ESU Nedir?

Microsoft, biliyorsunuz ki eski işletim sistemlerinin desteğini kesiyor. Örneğin Windows 7 desteğinin 14 Ocak 2020'de kesildiği gibi. Ancak bazı kurumlar, desteğin kesilmesini bilmesine rağmen çeşitli sebeplerden dolayı sürüm yükseltemiyor. Tam bu sırada Microsoft devreye giriyor. Para karşılığında kurumlara destek teklifi yani ESU teklifi yolluyor. Firma kabul ederse kurumlar desteklenmemesine rağmen Microsoft'tan güncelleme alabiliyor. İşte buna ESU diyoruz.

ESU Bypass Nedir?

ESU yani para karşılığında verilen destek sadece kurum ve kuruluşlar için olduğu için ESU bireysel kullanıcılar için geçerli değildir. Bu durumda ESU Bypass adlı bir araç devreye giriyor. Bu araç sayesinde ESU'dan ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyorsunuz.

Peki ESU Bypass nasıl yapılır?

1. Bu dosyayı indirin. (Orijinal ESU Bypass dosyası değildir, içine Türkçe açıklama yazdım.) Windows 7 2026'ya Kadar Güncelleme Alma (ESU Bypass).rar
  2. LiveOS-Setup.cmd dosyasını açın.
  3. Uyarı verip şu güncellemeleri yükleyin diyorsa o güncellemeleri Microsoft'un sitesi üzerinden indirin ve sonraki adıma geçin. Uyarı vermiyorsa sonraki adıma hiçbir şey yapmadan geçebilirsiniz.
  4. Klavyeden 1 tuşuna basın.
  5. Sekme kapanana kadar bekleyin.
  6. Sekme kapanınca yeniden başlatın.
ESU Bypass, adımları doğru bir şekilde yaptıysanız Windows 7 veya Windows Server 2008 R2 bilgisayarınıza ESU yapmıştır. Güncellemeleri denetleyip güncellemelerin gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Hayırlı olsun! Şunu unutmayın: ESU 2026 yılında Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 için sona erecek.

Bu rehberi uygulamak sizin sorumluluğunuzdadır. @GokhanYigitGya gibi ben de bilgisayarınıza olabileceklerin sorumluluklarını üstlenmiyorum.

Son düzenleme:
@GokhanYigitGya arkadaşımız sağ olsun. Esu bypass rehberini ilk o yazdı. Ben de o rehberi biraz daha ayrıntılı anlatarak bu rehberi hazırladım.

Ben yazmadan önce kimse Türkçe olarak bu yöntemi anlatmamıştı. 😄
Zaten benim konumda yayınlandıktan aylar sonra Technopat Sosyal'deki bir arkadaş sayesinde benim konu ve bu yöntem popülerleşmişti bu forumda.😀😀😀
Not: O arkadaşın kullanıcı ismini hatırlamıyorum 🤔

Bende eski Windows 7 bilgisayarım için bypass ararken İngilizce olarak başka bir siteden buldum ve Technopat Sosyal'e Türkçe'ye uyarlamaya çalışıp yayınladım. Başkaları faydalansın diye.
Ama siz benden daha basit anlatmışsınız.👍😃

Aynen Windows 7 ile büyüdüm ben :) Gerçekten bu blöf değildir ki bir kaç patch ile tüm Windows 10 driverlerinin kurulması sağlanabilir.
İngilizce biliyorsanız msfn.org/board sitesindeki Windows 7 bölümünde sorabilirsiniz. En azından o sitede size kimse "Neden Windows 7 kullanıyorsunuz, 10/11 yükleyin" falan demez :D

İngilizce biliyorsanız msfn.org/board sitesindeki Windows 7 bölümünde sorabilirsiniz. En azından o sitede size kimse "Neden Windows 7 kullanıyorsunuz, 10/11 yükleyin" falan demez :D
Ben bugün laptopa denedim Windows 10 driverlerinin bazıları patch bile olmadan çalışıyor.

Ben bugün laptopa denedim Windows 10 driverlerinin bazıları patch bile olmadan çalışıyor.
Sonuç: gerekli tüm driverleri kurdum(cihaz 4 senelik her şey harika :D)

Sonuç: gerekli tüm driverleri kurdum(cihaz 4 senelik her şey harika :D)
Cihaza hayat geldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı