Çözüldü Windows 7 ve Windows XP kuramıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anakart destekliyordur USB'den formatı. Bilgisayarı açarken <F12> Boot Menu tarzında bir şey görüyorsundur o tuşa bas. Flash Disk takılıysa zaten menünün HDD kısmının solunca küçük artı gibi bi işaret olur. Oradan girip USB'ni seçersin :D

Hocam bootmgr eksik dosya hatası diye biliyorum. Google'dan Windows 8.1 indirme bağlantılarını bulabilirsiniz. Yapmanız gereken doğruca USB'ye yazmak , ve boot'ta ilk sıraya almak. Kurulum zaten çocuk oyuncağı yardımcı olmaya çalışırız devam ederse tabi.

İyi Forumlar ^^

Anakart modelini yaz. Bir de BIOS güncelle.

Tüm arkadaşlara cevapları için teşekür ederim. Arkadaşlar benim xp işletim sistemleri dvd şeklindeydi. Bende yine eldeğmemiş xp bulup cd'ye yazdırdım ve sorunsuz bir şekilde okudu format attım. İşin garibi fortmatı attıktan sonra dvd'leri sorunsuz okumaya başladı. Önceden dvd'leri kafasına göre bazen okuyor bazen okumuyordu (vista kuruluyken). şimdi xp'de sorunsuz bir şekilde okuyor bu neden acaba ? ikincisi Recep bey bilgisayarı her açtığımda F1 istiyor. acaba bios pilimi bitti ?

Tüm arkadaşlara cevapları için teşekür ederim. Arkadaşlar benim xp işletim sistemleri dvd şeklindeydi. Bende yine eldeğmemiş xp bulup cd'ye yazdırdım ve sorunsuz bir şekilde okudu format attım. İşin garibi fortmatı attıktan sonra dvd'leri sorunsuz okumaya başladı. Önceden dvd'leri kafasına göre bazen okuyor bazen okumuyordu (vista kuruluyken). şimdi xp'de sorunsuz bir şekilde okuyor bu neden acaba ? ikincisi Recep bey bilgisayarı her açtığımda F1 istiyor. acaba bios pilimi bitti ?
Ram'in 2 gb ve üzeri ise windows 8.1 kurmalısın. Bios pili bitmiş olsa hiç açılmaz.

Ram'in 2 gb ve üzeri ise windows 8.1 kurmalısın. Bios pili bitmiş olsa hiç açılmaz.

Niye sürekli F1 istiyor acaba? Mesela bilgisyarı normal kapat, sonra saatler sonra aç f1 istemiyor ama bilgisayarı kapat fişten çek mutlaka f1 istiyor.

Niye sürekli F1 istiyor acaba? Mesela bilgisyarı normal kapat, sonra saatler sonra aç f1 istemiyor ama bilgisayarı kapat fişten çek mutlaka f1 istiyor.

O konu hakkında herhangi bir bilgim yok. Recep bey falan cevap verirse daha sağlıklı olur.

Arkadaşlar yeni bios pili taktım artık açılırken F1 istemiyor. Yalnız dvd okuyucuda sorun yok şuanda xp kurdum tüm dvd'leri okuyor ama boot menüsünde dvd'leri okumuyor. Lütfen yardımcı olun windows 7 yada windows 8 kuracam ama boot menüsünde bir türlü dvd okumuyor. cd'yi tak, boot menüsünde anında okuyor. dvd okuyucu bozuk olsa bilgisayar açıkken okuyor olmazdı heralde... Bu arada sorunum çözülmedi ama konu başlığında çözüldü yazıyor neden acaba ?....

Bilgisayar açıkken kurulumu başlatın o halde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı