Windows 7 veya Windows to GO işletim sistemi portable olarak nasıl kurulur?

Babareis

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
1 TB eski bir HDD
Ekran kartı
Intel dahili ekran kartı
İşlemci
Intel pentium
Merhaba,

Benim evimde eski 2011 model bir Casper Nirvana NB 15.6" model bir laptop bulunuyor. Cihazın hard diski sıkıntılı. Ancak biz bu bilgisayarı TV gibi kullanmak istiyoruz. Yani sadece YouTube, Google, film siteleri vb. açılacak. Oyun oynanmayacak.

Yaptığım araştırmalar neticesinde portable Windows 7 veya Windows to GO Windows 7 gibi konulara ulaştım. Yani Windows'u USB'ye kuracağım. USB sürekli bilgisayarda takılı duracak ve sadece USB'den boot edecek şekilde işletim sistemi düşünüyorum.

Ancak portable işletim sistemlerinde internet ve driver konuları sıkıntılı oluyor. Sanki güvenli modda bilgisayarı başlatmış gibi oluyor. Ben bu sorunları nasıl çözebilirim? Bilgisayarda UEFI yok. Ne gibi bir ISO dosyası kullanmalıyım?

Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi sosyaller.

Merhaba,

Benim evimde eski 2011 model bir Casper Nirvana NB 15.6" model bir laptop bulunuyor. Cihazın hard diski sıkıntılı. Ancak biz bu bilgisayarı TV gibi kullanmak istiyoruz. Yani sadece YouTube, Google, film siteleri vb. açılacak. Oyun oynanmayacak.

Yaptığım araştırmalar neticesinde portable Windows 7 veya Windows to GO Windows 7 gibi konulara ulaştım. Yani Windows'u USB'ye kuracağım. USB sürekli bilgisayarda takılı duracak ve sadece USB'den boot edecek şekilde işletim sistemi düşünüyorum.

Ancak portable işletim sistemlerinde internet ve driver konuları sıkıntılı oluyor. Sanki güvenli modda bilgisayarı başlatmış gibi oluyor. Ben bu sorunları nasıl çözebilirim? Bilgisayarda UEFI yok. Ne gibi bir ISO dosyası kullanmalıyım?

İyi sosyaller.
Merhaba. Yanlış hatırlamıyorsam win7pe ile ben internete girmiştim. Yalnız her donanımı tanımayabilir, isterseniz deneyin ama uefi olaylarını bilmiyorum. Iso yazdırmak için bilmiyorsanız ventoy uygulamasını öneririm.

Hafif Linux kurarsanız windowsda sorun veren HDD'li haliyle kullanabilirsiniz. Windows 10 da mavi ekran veren HDD Linux Mint Xfce çalışıyor ve hata vermiyordu bad sectörlü HDD olmasına rağmen.

Merhaba,

İyi sosyaller.

Geri
Yukarı