Windows 7 vs Windows 10 FPS karşılaştırması

Windows 10 sürücülerle destekleniyor ve iyi bir sistemde bazı kararlı sürücü güncellemeleri gözle görülür faydalar sağlıyor.

bi
Benim sistemim GT 720 2 GB i5 4460 3.20 GHz 1 TB HDD 8 GB ram 230 watt PSU şu anda win 7 deyim win 10 a geçmek FPS düşürür mü?
Çünkü bazı videolar izledim fps düştüğü yerler falan oluyorduda
lgisayarın gayet yeterli eger laptop kullanıcısı isen ve eski bir laptop sahibi isen öneriyorum ben zaten kendi bilgisayarımda paylaşımlı 2 gb vram olan ekran kartım yuzunden 4 gb olan ramım dahada düşüyor bşr oyun oynarken yada gpu gerektiren bir işle uğraşırken aynı anda 2 işlem yaparken donma oluyor

5 FPS düşüşü diyelim biz ona. Hatta 0 FPS zira çoğu oyun açılmaz bile.

Windows 7 ortalama 5 sene daha güncel oyunları açar.

Vulkan , DirectX ve OpenGL bile Windows 7 desteklerken, Nvidia ve AMD'nin bile en güncel sürücüleri Windows 7 desteklerken "çoğu oyunu açmaz bile" demek aptallık olur.

5 FPS düşüşü diyelim biz ona. Hatta 0 FPS zira çoğu oyun açılmaz bile.

Sisteme göre diyelim biz ona wolfteam oynarken Windows 10 120 FPS Windows 7 150 FPS civarı alıyor.
O senin PC'ne bakar. Eğer son model iyi özellikli bir PC varsa Win 10 tavsiyemdir ama benimki gibi eski bir laptopun varsa.
  • AMD 18 6410 APU with R5 M.220.
  • HD 8500M.
  • 4 GB DDR3 RAM.
Benim ozelliklerim boyle ve ciddi performans kayıplarım oluyor. Win 10'da kesin burada Win 10 göncillömö alıyor diyenler gelecek eğer zeki biriysen virüs yemezsin zaten.

Windows 7'de zekilik ile alakası yok PC boştayken 5 dk bir yere gittim geldiğimde tüm değerler %100 kullanııyordu ve fare kendiliğinden hareket ediyordu PC'yi kapattım güvenli modda açtım ve virüsleri sildim.
Windows 7 ortalama 5 sene daha güncel oyunları açar.

Vulkan, DirectX ve OpenGL bile Windows 7 desteklerken, NVIDIA ve AMD'nin bile en güncel sürücüleri Windows 7 desteklerken "çoğu oyunu açmaz bile" demek aptallık olur.

Oyun optimizesi peki?

Sisteme göre diyelim biz ona wolfteam oynarken Windows 10 120 FPS Windows 7 150 FPS civarı alıyor.

Windows 7'de zekilik ile alakası yok PC boştayken 5 dk bir yere gittim geldiğimde tüm değerler %100 kullanııyordu ve fare kendiliğinden hareket ediyordu PC'yi kapattım güvenli modda açtım ve virüsleri sildim.

Oyun optimizesi peki?

Oyun optimizasyonundan bahsedip daha optimizasyonun ne olduğunu bilmemek?

Oyunlar API ve donanımlara göre optimize edilir. En güncel DirectX API her ne kadar DX12 Ultimate olsa da bu API'yi kullanan çok az sayıda oyun var ki zaten aynı oyunlar DX11 de destekliyor(BF5 - BF1)

Lenovo h530 pcim yeni oyunlar var mesela mafia 1 definitive edition onu oynamak için win 10 a geçmeyi düşünüyorum fakat takdir edersiniz ki ekran kartı düşük ve diğer oyunlarda FPS kaynım olurmu diye Merak ediyorum da

Geri
Yukarı