Windows 7 vs Windows 10

Windows 10 hala geliştirilmekte olan bir işletim sistemi.

Kullanım amacınıza göre değişir. Eğer Internete çok bağlı bir cihazda kullanmayacaksanız ve makineniz eski ise Windows 7 kullanabilirsiniz. Ama birkaç sene sonra Windows 7 üzerinde düzgün çalışan uygulama bulamayacaksınız, bunu da göz önünde bulundurun. Şimdiden Windows 10'a alışmak en mantıklısı.

SSD varsa 10, yoksa 8.1.

Neden derseniz Windows 7 13 yıl önceki bir teknolojiye sahip. Yani sağ eliniz ile sol kulağınızı tutuyorsunuz öyle hayal edin. Ama W10'da bulunan yeni teknolojiler ile sağ ile sağ kulağınızı tutuyorsunuz. Kod yerine bu şekilde en net anlayabilirsiniz.

10 aslında 8 ve 8.1'i geliştirilerek yapıldı. 8.1 ve 10 arasında çok fazla fark olmamasına rağmen Update ve Defender konusunda ciddi gelişme var. Ayrıca yeni çıkan her oyun 10 için tasarlanıyor.

Sistem düşükse 8.1, değilse 10 kurmanı öneririm. Günlük kullanım için 7´yi artık desteklenmediği için tavsiye etmiyorum.

İnternete bağlı olmayan izole sistem tarzında bir kullanım olacaksa 7 kurabilirsin.

İyi bir sisteminiz var ise Windows 10 kullanabilirsiniz.
İyi bir sistemden kastım.
En az 6 GB RAM ve SSD olmasıdır.
Eğer yukarıdakiler de saydıklarım sizde yok ise Windows 10 önermem.
Fakat Windows 7'de kullanmanızı çoğu kişi gibi bende önermiyorum.
Sebebi ise artık önemli güvenlik güncellemelerini almamasıdır.
Bana göre şu an da sisteminiz iyi değilse ve Windows 7 kullanılmayacaksa Windows 8.1 idealdir.

Geri
Yukarı