Windows 7, Windows 10'dan güzeldir çünkü...

Windows 7 Windows 10'dan güzel çünkü 10'daki gibi gereksiz servisler ve uygulamalarla donatılmamış, sade ve şık işletim sistemi. Dün zırf özlediğim için 8.1'den 7'ye geçtim, galiba uzun bir süre burada kalacağım.

Windows'ta hiçbir uygulamayı açmadım. Sonuç:
Ekran görüntüsü 2021-05-08 230716.png

Linux'ta Spotify, Discord ve Firefox açık iken durum:
1620504686871.png

Bu size 2021 yılındaki güncel sistemlerde, Windows 10'un nasıl şiştiğini gösterir.
Söylediğim gibi benim için devri kapandı, zamanında güzeldi orası ayrı. Yeni oyunlar bile Windows 7 için çıkmıyor artık, Windows 10 şart gibi bir şey oldu.
Steam'deki oyunlar çok rahatsızlık yaratmaz diye düşünüyorum hocam. Öyle olsa bile; oyun için Windows 10 ile değil, Windows 8.1'de oynarım. Windows 8.1 de güzel.

Eki Görüntüle 1014312

Eki Görüntüle 1014315
Bu size 2021 yılındaki güncel sistemlerde, Windows 10'un nasıl şiştiğini gösterir.
Dün Windows 7'ye geçtim. Windows 8 ve 7 aynı kullanıyorlar ve hatta 8 biraz daha az kullanıyor. 8, kaynakları akıllıca kullanır diyorlar, doğru çıktı. Windows 10 ne öyle ya?

Eki Görüntüle 1014312

Eki Görüntüle 1014315

Steam'deki oyunlar çok rahatsızlık yaratmaz diye düşünüyorum hocam. Öyle olsa bile; oyun için Windows 10 ile değil, Windows 8.1'de oynarım. Windows 8.1 de güzel.
Ram canavarı, aşırı gereksiz ram kullanıyor ama ben seviyorum. Oldukça kullanışlı bir işletim sistemi, şu an için sıkıntı yaratmıyor. Rahatça kullanabiliyorum.

Arayüzü daha iyi ve daha özelleştirilir. Güncellik kısmında ise önünde (program çalışabilinirliği/desteği) adına birkaç yılı daha var.
Microsoft uzatılmış desteği geçen sene kesmişti, üstüne üstlük bildiğim kadarıyla AMD ekran kartlarının sürücülerini artık sadece Windows 8.1 ve 10'a yönelik yapıyor. Yoksa program açar elbette, ama artık güncel değil. Ama yine de favorim, yakında Windows 10'dan 8.1'e dönmeyi düşünüyorum zaten :D

Geri
Yukarı