Windows 7 Wireless Özelliği

mustafakaratas

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi ben yeni kasa aldım da evde internet yok. Amcamlarda var karşı dairede internet bayramdan sonra gelicekmis sanırım. Benim o zamana kadar internete ihtiyacım var. Win7 ultimate 64 bit yüklü PC'mde. Win8'de varmış Wireless özelliği galiba ama işte internet olmadan yükleyemiyorum. İnternetten baktım Win7 realtek wireless felan var. Bi arkadaşimin babasi avukat burosunda çalışıyor onun de PC'si Win7 onda vardı wireless özeliği anlamadim. Win7'ye wireless özelliği kazandırma şansımiz yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam wireless özelliğinin Windows 7 veya 8'le alakası yok. Yani yazılımla alakası yok, donanımla alakası var. Kasa demişsiniz, masaüstü bilgisayar anladığım kadarıyla. Yani kasada wireless kartı varsa wireless ile bağlanabilirsiniz, aksi takdirde sadece ethernet kablosu ile bağlanırsınız. Ya da USB wireless adaptörler var bu adaptörlerden alabilirsiniz, bilgisayarına wireless özelliği kazandırabilirsiniz. Ancak wirelessın Windows 7 veya Windows 8 olması ile bir bağlantısı yok.

Arkadaşimda Windows 8.1 var o ag seysine tiklayinca kablosuz ağlar çıkıyor ama ? Benim aklım oraya takıldı. Bide bu bahsettiginiz adaptörler iyi cekermi bazıları çekmiyor çok yakın olmasi gerekiyor diyorda amcamlar karşı dairede benim kasada bizim evin biraz arkadasinda kalıyor yani arada yaklasik 10 metre vardir cekermi acaba onerebilceginiz bir adaptor varmi

Arkadaşimda Windows 8.1 var o ag seysine tiklayinca kablosuz ağlar çıkıyor ama ? Benim aklım oraya takıldı. Bide bu bahsettiginiz adaptörler iyi cekermi bazıları çekmiyor çok yakın olmasi gerekiyor diyorda amcamlar karşı dairede benim kasada bizim evin biraz arkadasinda kalıyor yani arada yaklasik 10 metre vardir cekermi acaba onerebilceginiz bir adaptor varmi
Arkadaşınızda Win 8.1 vardır tamam ama kablosuz ağ çıkmasıyla Win 8.1 veya 7 olmasının bir bağlantısı olmadığını söylüyorum ben de. Eğer bilgisayarınızda wireless donanımı yoksa (ki masaüstü olduğu için muhtemelen yoktur), win 7 de olsa win8.1 de olsa, kablosuz internete bağlanamazsınız. Ama eğer donanım varsa, sürücüsünü başka bir bilgisayardan indirirsiniz, USB'ye atarsınız, kendi bilgisayarınıza yüklersiniz. Şu an bilgisayarınızda wireless donanımı olup olmadığını da internetten modelin özelliklerine bakarak öğrenebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı