Windows 7 Yazı Tipinin Değişmesi

utkuaydin12

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Dün bilgisayarım daha güzel ve kullanışlı gözüksün diye Windows 10 Teması indirdim bir program aracılığıyla. Adı Windows 10 skin pack'ti. Daha sonra bilgisayar dondu ve birçok işlem yaptı. Sonrasında bilgisayarı yavaşlatıyor diye kaldırdım programı fakat bilgisayarın yazı tipi değişmişti. Discord'a girdiğimde hiç okunmayacak kadar kötü bir yazı tipiydi bu. İnternette baya araştırdım fakat ne yaptıysam olmadı. Buraya danışmak istedim. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Masaüstündeyken sağ tıklayıp Kişiselleştir'e girin. Aşağıda "Renkler" kısmına tıklayın. "Gelişmiş kişiselleştirme ayarları"na basın. Burada fontu "Segoe UI" "9" şeklinde ayarlayın. Tüm menüler için bu işlemi tekrarlayın.

Eğer zaten Segoe UI görünüyorsa temanız font dosyasını değiştirmiş olabilir. Bunun için aşağıdaki arşivdeki tüm fontları seçip sağ tıklayıp "Yükle" deyin. Bu şekilde düzelmiş olması lazım.

Segoe UI.rar

Sanırım sorun sistemin yazı tipiyle alakalı değil. Zaten Segoe UI seçili ve ne seçsemde değişmiyor. Discordla da sınırlı değil. Spotify ve 360 Total Securityde de aynı sorun var.

Sanırım sorun sistemin yazı tipiyle alakalı değil. Zaten Segoe UI seçili ve ne seçsemde değişmiyor. Discordla da sınırlı değil. Spotify ve 360 Total Securityde de aynı sorun var.
Dediğim arşivdeki fontları yüklediyseniz ve hala sıkıntı varsa benden bu kadar :(

Dediklerinizi yaptım. Sorun sistemin yazı tipiyle alakalı değil. Tüm programlarda aynı yazı tipi var ve değişmiyor. Yada ben değişeceği yeri bilmiyorum. Teşekkürler yanıtınız için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı