Windows 7 yüksek RAM kullanımı

AlperenAydemir

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 2 gün önce bilgisayara Win 7 format attım. Win 10'du sistemim düşük olduğundan Win 10 çok yavaştı, tek çarem bu oldu. Win 7 de yüksek RAM kullanımı görüyorum. RAM kullanımı %30-40 arası oluyor, ayrıca bir diğer bilgisayarda aynı işletim sistemi aynı sürüm. Diğer bilgisayarda RAM kullanımı %15-20 arası oluyor.

Donanımım:
2 RAM (1333 MHz, DDR3)
Intel HD Graphics family (1 gb)
2X Intel Core i3 1.70GHz.
Win 7 Pro 64X.
Diğer PC:
Aynı sadece RAM 1 MB düşük, 32X, 2 GB ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 2 gün önce bilgisayara Win 7 format attım. Win 10'du sistemim düşük olduğundan Win 10 çok yavaştı, tek çarem bu oldu. Win 7 de yüksek RAM kullanımı görüyorum. RAM kullanımı %30-40 arası oluyor, ayrıca bir diğer bilgisayarda aynı işletim sistemi aynı sürüm. Diğer bilgisayarda RAM kullanımı %15-20 arası oluyor.

Donanımım:
2 RAM (1333 MHz, DDR3)
Intel HD Graphics family (1 gb)
2X Intel Core i3 1.70GHz.
Win 7 Pro 64X.
Diğer PC:
Aynı sadece RAM 1 MB düşük, 32X, 2 GB ekran kartı.
2 GB RAM ile bu kullanım çok normal.

2 GB RAM için normal bir kullanım. İlla %'lik olarak bakmayın duruma. Windows 7'nin hangi sürümünü kullandığınız da önemli. Hatırladığım kadarıyla starter en Basic olandı ve 2 GB RAM ile sizin dediğiniz gibi bir RAM kullanıyordu. İş yerimizde bazı cihazları kullanmak için eski 2 GB 1333 MHz RAM'li laptop kullanıyoruz ve ancak küçük oyunları çalıştıracak kadar bir RAM bu. Arttırırsanız daha iyi olur ama dediğim gibi bu değerler normal. Sadece fikir olsun diye bir örnek vereyim. İlk bilgisayarım Windows XP ve 512 MB RAM vardı. En büyük RAM farkını XP'de görürsünüz doğal olarak ama gerek yok XP'ye.

Windows XP'den günümüze işletim sistemleri çıktıkça RAM kullanımı da artıyor. Benim gözlemim bu. Tabii tutupta çok az RAM kullanıyor diye XP kullanılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı