Windows 7'de 1 haftalık virüs deneyi

ArdaFRKN

Hectopat
Makaleler
7
vrstestnortonb.PNG

Galiba Norton lisansım bitmiş.

inandım.PNG

Virüslerimi hemen temizliyorum.

köyümsaldırıaltında.PNG

Köyüm saldırı altında backdor atmışlar. Fakealert trojan diyor ironik.

Süre 2 hafta olacaktı fakat 2 hafta boyunca olabilecek şeylerin reklam virüsü olduğunu düşündüm. Bakalım öyle olacak mı?

3 Yıldır Windows 7 kullanıyorum sadece 1 kere girmişti. 😀

MEMZ, Solaris Trojan bakabilirsin (Epilepsi hastasıysan hiç bulaşma.). Malwarebazaar sitesi var ama çok tehlikeli zararlıalr da var. Sanal makine kullanıyorsan bazı zararlılar sanal makineyi atlayabiliyor. Zararlıların tamamını indirtikten sonra ağ bağlantın, "Paylaşılan Klasör" ve "Paylaşılan Pano" kapatmanı öneririm.

MEMZ, solaris trojan bakabilirsin (epilepsi hastasıysan hiç bulaşma.). Malwarebazaar sitesi var ama çok tehlikeli zararlıalr da var. Sanal makine kullanıyorsan bazı zararlılar sanal makineyi atlayabiliyor. Zararlıların tamamını indirtikten sonra ağ bağlantın, "paylaşılan klasör" ve "paylaşılan pano" kapatmanı öneririm.

Bakabilirim. Şu an bu deneydeyim.
NetFramework hiç bir şekilde yüklenmiyor.
Gün içinde hep böyle oldu fakat sanal makine bir türlü açılmıyor. Yeni sanal makinede açamıyorum çözmeye çalışıyorum.

Dosya Ekleri

• netframework.PNG
    netframework.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Neyin güncellemeleri hocam?
Güncelleştirmelerin KB numaralarını hatırlamıyorum. Bazı güncelleştirmeleri kurunca sorun çözülüyordu, bende çözüldü. Biraz araştır Technopat'ta rehberi yapılmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

MEMZ, Solaris Trojan bakabilirsin (Epilepsi hastasıysan hiç bulaşma.). Malwarebazaar sitesi var ama çok tehlikeli zararlıalr da var. Sanal makine kullanıyorsan bazı zararlılar sanal makineyi atlayabiliyor. Zararlıların tamamını indirtikten sonra ağ bağlantın, "Paylaşılan Klasör" ve "Paylaşılan Pano" kapatmanı öneririm.
Hocam siteye giremiyorum.

Eki Görüntüle 1117897

Galiba Norton lisansım bitmiş.

Eki Görüntüle 1117899

Virüslerimi hemen temizliyorum.

Eki Görüntüle 1117902

Köyüm saldırı altında backdor atmışlar. Fakealert trojan diyor ironik.

Süre 2 hafta olacaktı fakat 2 hafta boyunca olabilecek şeylerin reklam virüsü olduğunu düşündüm. Bakalım öyle olacak mı?

Hocam sana önerim wannacry üstüne cerber ransoware üstüne sağdan soldan reklamlarla uygulama indir bir de çilek sosu olarak Avast indir meseleyi kapatalım :)
Hocam siteye giremiyorum.

Hayır bunca yıldır Windows 7 kullanıyorum o kadar mı virüs soktun PC'ye girilmiyor siteye. :)

Geri
Yukarı