Windows 7'de düşük performans

Eskiden 8.1 dediğimiz zaman hemen top yağmuruna tutuyordunuz ne oldu şimdi her konuda millet 8.1 sl falan öneriyor?

Şu an kullandığım sistem ile Windows 7 kullanmayı denediğimde oyun performansımda çok ciddi bir düşüş yaşadım. LoL'de en yüksek ayarlarda en düşük 160 FPS alıyorken bir anda 40-50'lere düştü, tıpış tıpış Windows 10'a geri döndüm.

Denediğim Windows 7 versiyonu Pro X64'idi. Sebebi nedir acaba? Şahsen en sevdiğim işletim sistemi Windows 7 idi, kullanamamak üzüyor.

Şu anki sistemim ile en iyi performans alacağım Windows 7 sürümünü de bilen varsa söyleyebilir mi acaba? Son bir şans vereyim, belki bu sefer iyi bir sonuç alırım.

ASUS A320M-R l Ryzen 5 1500X l GTX 1650S ghost l Corsair Vengeance 2x8 3200MHz l Samsung EVO 860 1TB SSD l 1TB Seagate Barracuda HDD l 500W PSU.

Hocam Windows Update ile sistemi güncellediniz mi hiç ISO'yu nereden indirdiniz? Bende şu an aşağıda ki sistem ile Windows 7 Home Premium kullanıyorum sistemim yağ gibi akıyor oyunlar da bir sorunum da yok. Ayrıca yakın tanıdığım kişi var Ryzen sistem kullanan o da şu an Windows 7 kullanıyor hiçbir sorun yaşamıyor.

Sistemim;
FX-8300, 2x4 8 GB Dual kit, R9 270X 2 GB, 60GB SSD.

Geri
Yukarı