Windows 7'de eski sürüm Chrome kullanmak güvenli mi?

Burak_Toprak

Decapat
Makaleler
3
Yer
Lingshan Island
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i7-13700KF 3.40GHz
Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING X TRIO 12GB
Ram: Kingston Fury Beast KF436C18BBK2/32 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz
Anakart: MSI PRO B660M-B DDR4 Intel B660 Soket 1700 DDR4 4600
Ssd: Kingston NV2 SNV2S/2000G 2TB 3500/2800MB/s
Merhaba. Bilindiği üzere. Chrome'un en son güncellemesi ile birlikte. Ocak 2023 de gelecek olan güncellemeye ve gelecek güncellemelere kadar artık. Windows 7 ve 8 8.1 güncelleme gelmeyeceği bildirildi. Windows 7 kullanan biri olarak. Farklı tarayıcılar denedim Opera. Ve Firefox. Gibi ama Chrome kadar esnetik ve rahat bir kullanım göremedim. Chrome de devam etmeyi düşünüyorum. Fakat çok korktuğum şey. Bu eski sürüm Chrome kullanmak ile beraber gelen. Korku yani hacklenmesi veya PC'ye erişim sağlanabilirlik vs durumları ile karşılaşır mıyım? Çünkü bayağı bilgiler vs var Steam DC vs olsun. Belirtirseniz sevinirim.

Chrome'u geç direkt Windows 7 güvensiz hocam belki sisteminiz el vermiyor olabilir ama en azından 120GB'lik bir SSD geçip Windows 10 kurup HDD'de takılmakta fayda var güncel olmak her zaman için en iyisidir. :)

Merhaba. Bilindiği üzere. Chrome'un en son güncellemesi ile birlikte. Ocak 2023 de gelecek olan güncellemeye ve gelecek güncellemelere kadar artık. Windows 7 ve 8 8.1 güncelleme gelmeyeceği bildirildi. Windows 7 kullanan biri olarak. Farklı tarayıcılar denedim Opera. Ve Firefox. Gibi ama Chrome kadar esnetik ve rahat bir kullanım göremedim. Chrome de devam etmeyi düşünüyorum. Fakat çok korktuğum şey. Bu eski sürüm Chrome kullanmak ile beraber gelen. Korku yani hacklenmesi veya PC'ye erişim sağlanabilirlik vs durumları ile karşılaşır mıyım? Çünkü bayağı bilgiler vs var Steam DC vs olsun. Belirtirseniz sevinirim.
Windows 10 LTSB sürümüne geç bence.

Hocam Windows 7 kullanırken korkmuyorsunuz da Chrome'un eski versiyonundan mı korkuyorsunuz :)

Haklısınız. :d

Chrome'u geç direkt Windows 7 güvensiz hocam belki sisteminiz el vermiyor olabilir ama en azından 120GB'lik bir SSD geçip Windows 10 kurup HDD'de takılmakta fayda var güncel olmak her zaman için en iyisidir. :)

Evet Windows 10'da geçmekte fayda var haklısınız. Ancak birçok sefer Windows 7'den 10'a geçtiğim oldu. Ancak Windows 10 RAM açısındanda çok fazla RAM tüketiyor. Bu da oynadığım oyunlar açısından. Çok fazla performans düşürmesine. Normal kullanımda rahat hissedemedim. 2022 yaz aylarında tekrar. Windows 7'ye geçiş yaptım. Ve o özlediğim işletim sistemi buymuş dedim. O kadar rahatlamıştı ki sistem. Normal kullanım çok rahattı. Oynadığım eski oyunlar açısından rahatlama vardı vs. en azından 2023 baharına yazına kadar. İdare etmeliyim yeni PC'ye geçeceğim bahar veya yaz gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı