Windows 7'de kalınırsa ne olur?

Benim i3 1. nesil bir laptop var. Onda 6GB 1333MHz RAM ve SU630 var. Sıfır 10. nesil i3 laptop ile aynı hızda günlük işlemlerde.
Doğrudur hocam, kendim 4GB RAM ile Windows 10 kullanmıştım 1-2 ay işkence gibiydi resmen bu yüzden Windows 10 konu sahibinin tercihine bağlı ama Windows 7'de kullanmamalı bence, 8.1'e geçse daha iyi olur en azından desteği var.

AMD Athlon(tm) II X2 250 3.00 GHz 2MB önbellek 2 GB RAM NVIDIA GT 9500 1GB WD Blue 7200 RPM HDD Windows 10 kurulu çalıştığım yerde kasmıyor birkaç ince ayar ile kasmadan kullanılabiliyor.

Bir şey olmaz, ben Windows 7 ile 8.1'i birlikte kullanıyorum; internette işim olunca veya oyun oynayacaksam 8.1'i, film izleyeceksem veya öylesine takılacaksam 7'yi kullanıyorum. Windows 7 kullanacaklara tavsiyem, 7 ile 8.1'i birlikte yükleyip, her ikisine de antivirüs yüklemeleridir.

Windows 7'nin desteği bitmiştir ama hala yaşıyor çünkü Windows 10'a göre hem daha az RAM tüketiyor, hem de SSD'nin olması zorunlu değil, güvenlik sorunu için de çok basit bir çözüm var o da Kaspersky. Ek olarak Windows kendini güncellemiyor, yani zamanınızdan çalmıyor. En önemli sıkıntısı ise bazı yeni oyunların Windows 7'de oynanamaması.

Windows 10'da HDD kullanmak zaruri değil, yanlış bilgiler vermeyin. SSD kullanırsanız yalnızca hızınızda fark olur. HDD üzerine kurulabilir. SSD'nin 5/1'i kadar hız alırsınız sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı