Windows 7'de kalınırsa ne olur?

Kalın 7'de mevcut sisteminizle rahat rahat kullanırsınız burada 10'a geçin diyenleri çok dinlemeyin Technopat üyelerinin Windows 10 fanatikliğini hepimiz biliyoruz, olurda kurmak istediğiniz programları kuramazsanız, yapmak istediğiniz şeyleri yapamayacak hale gelirseniz, yani sizi etkilerse 8.1 ya da SSD kullanıyorsanız 10'a geçebilirsiniz.

Bu saatten sonra 7-8.1 kullanmak hata olur. Güvenlik sorunları olur. 7 kuracağına Linux Mint Mate kur, daha iyi. Zaten 7 ile oyun oynayamazsın. 7-8.1 önerenleri ciddiye alma. Geçmişte kalmışlar.
Sistem uyumlu değil Windows 10'a. Ayrıca sizden farklı fikir sunanlara karşı böyle ithamda bulunmanız doğru değil.

Arkadaşım Windows 7'den vazgeçmiyor. Bana demişlerdi Windows 7'den Windows 10 geçin diye. Windows 7'de kalırsam ne olur sizce?
Sistemine baktım ve özellikleri düşük. 7'de kalmanız sizin için daha iyi olacaktır çünkü Windows 7'de Windows 10 kadar gereksiz çalışan servisler yok, bloatware yok, sizi gözleyen telemetry yok. Bilgisayarınız zaten eski olduğu için 7'deki sürücüler bir sıkıntı çıkarmayacaktır. Evet 7'nin desteği bitti ve evet Windows 10 kadar güvenli değil ama çoğu uygulamalar hala güncelleme alıyor. Windows sadece tek katman bir güvenliğe sahip değildir. Eğer kullandığınız uygulamalar güncelleniyorsa çok sıkıntı yoktur. Mesela çoğu kişi Windows XP ve Vista kullanmıyor çünkü ayrıca programlarda destek almıyor. Tek yapmanız gereken abuk subuk sitelere girmemek.
(Ha bu arada Windows hiç bir zaman aşırı güvenli bir işletim sistemi olmadı)

Bu saatten sonra 7-8.1 kullanmak hata olur. Güvenlik sorunları olur. 7 kuracağına Linux Mint Mate kur, daha iyi. Zaten 7 ile oyun oynayamazsın. 7-8.1 önerenleri ciddiye alma. Geçmişte kalmışlar.

Kendinizle çelişiyorsunuz hocam, ben Windows 7 de kullanıyorum, hayat şartları böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı