Çözüldü Windows 7'de unutulan kullanıcı ve şifre nasıl değiştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sprXogzz

Decapat
Daha fazla  
İyi sosyaller. Eski bir setup buldum dolapta ve Windows 7 kurulu ama şifre istiyor, şifreyi de hatırlamıyorum. Bunu nasıl açabilirim? BIOS'a erişimim mevcut.

Çözüm
İyi sosyaller. Eski bir setup buldum dolapta ve Windows 7 kurulu ama şifre istiyor, şifreyi de hatırlamıyorum. Bunu nasıl açabilirim? BIOS'a erişimim mevcut.

Hocam son anda hatırladım kurtarma bölümünden kırabileceğinizi hatırladım buyurun video hocam. Kesinlikle güvenilir hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiçbir sıfırlamaya ve formata gerek kalmayacaktır
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İyi Sosyaller. Eski bir setup buldum dolapta ve Windows 7 kurulu ama şifre istiyor, şifreyi de hatırlamıyorum. Bunu nasıl açabilirim? BIOS'a erişimim mevcut.

Windows 7 şifrenizi unuttuysanız veya kaybettiyseniz, bunu kırmak veya sıfırlamak için birkaç yöntem vardır. Size en uygun olanını seçebilirsiniz.

• Active Password Changer adlı bir program kullanarak şifrenizi kırmayı deneyebilirsiniz. Bu programı bir CD/DVD’ye yazdırmanız ve bilgisayarınızı bu diskten başlatmanız gerekir. Daha sonra program size siyah bir ekran sunacak ve şifreyi kırmanız için adımları gösterecektir.
  • Microsoft hesabınızın parolasını sıfırlayabilirsiniz eğer bilgisayarınızda oturum açmak için Microsoft hesabınızı kullanıyorsanız. Bunun için oturum açma ekranında parolanızı yanlış girdikten sonra “Parolamı unuttum” bağlantısını seçmeniz ve yönergeleri izlemeniz yeterlidir.
  • Windows 7'deki bir açıktan faydalanabilirsiniz eğer bilgisayarınızda güvenlik soruları ayarlamadıysanız veya Microsoft hesabınız yoksa. Bunun için bilgisayar açılış anında “Windows başlatılıyor” ekranında sisteme reset atmanız ve “Başlangıç Onarma'yı Başlat” seçeneğini seçmeniz gerekir. Daha sonra komut istemi penceresini açarak kullanıcı şifresini değiştirmek için “net user” komutunu kullanabilirsiniz.
  • Ophcrack adlı bir program kullanarak şifrenizi kırabilirsiniz. Bu program da bir CD/DVD’ye yazdırılmalı ve bilgisayar bu diskten başlatılmalıdır. Program, tüm parola dosyalarını arayacak ve ardından parola kırma işlemine başlayacaktır.

Hocam son anda hatırladım kurtarma bölümünden kırabileceğinizi hatırladım buyurun video hocam. Kesinlikle güvenilir hocam.

Hiçbir sıfırlamaya ve formata gerek kalmayacaktır

Çözüm
Herkese teşekkürler arkadaşlar ilgilendiniz yardımcı oldunuz hepiniz farklı farklı çözüm yolları sundunuz. Ben kendi açımdan en basit ve en uygulanabilir olanı çözüm olarak işaretliyorum iyi sosyaller.

Geri
Yukarı