Windows 7'den 8.1'e geçişte MBR-GPT geçişleri için kod yazmaya gerek var mı?

PapyrusTer

Femtopat
Daha fazla  
RAM
6 GB DDR3
SSD veya HDD modeli
250 GB (model bilinmemekte.)
Ekran kartı
harici (model bilinmemekte.)
İşlemci
i5 520m
Windows 7 32 Bit olarak kullandığım bilgisayarımı 64 Bit Windows 8.1 yapma kararı aldım. Ama formatlarken GPT ve MBR diye bir sorun var sanırım. Onun olayını bilmiyorum hata verir mi? Kuzenime vereceğim o atacak ama kendisi de bilmiyor o yüzden soruyorum. Windows kurulum esnasında MBR'den GPT'ye veya GPT'den MBR'ye geçiş için CMD ile kod yazmama gerek var mı?

O sistemde UEFI desteği yoktur MBR'den devam etmen lazım. Formatlamadan bakmanın yöntemi vardır ama aklımda değil.

Windows 7 32 Bit olarak kullandığım bilgisayarımı 64 Bit Windows 8.1 yapma kararı aldım. Ama formatlarken GPT ve MBR diye bir sorun var sanırım. Onun olayını bilmiyorum hata verir mi? Kuzenime vereceğim o atacak ama kendisi de bilmiyor o yüzden soruyorum. Windows kurulum esnasında MBR'den GPT'ye veya GPT'den MBR'ye geçiş için CMD ile kod yazmama gerek var mı?

32 Bit işlemci kullanan sisteme 64 Bit işletim sistemi nasıl kurcan.

Mbrden devam

32 Bit işlemci kullanan sisteme 64 Bit işletim sistemi nasıl kurcan.
format olacağı için yapılabilir. hiç mi bilgin yok

hocam yani 32 bit olarak mi kullanayım

O sistemde UEFI desteği yoktur MBR'den devam etmen lazım. Formatlamadan bakmanın yöntemi vardır ama aklımda değil.
Hocam flash aracılığıyla rufus ile uefi olarak windows 8.1 32 bit atamaz mıyım? mbr olarak yapabiliyorum flasha. olmaz mı?

format olacağı için yapılabilir. hiç mi bilgin yok

hocam yani 32 bit olarak mi kullanayım

Hocam flash aracılığıyla rufus ile uefi olarak windows 8.1 32 bit atamaz mıyım? mbr olarak yapabiliyorum flasha. olmaz mı?a
Hocam windows 64 bit format atabilirsiniz sorun çıkmaz.

Format olacağı için yapılabilir. Hiç mi bilgin yok

Hocam yani 32 Bit olarak mi kullanayım

Hocam flash aracılığıyla Rufus ile UEFI olarak Windows 8.1 32 Bit atamaz mıyım? MBR olarak yapabiliyorum flasha. Olmaz mı?

UEFI değil de CSM olması lazım bunu seçip MBR olarak yazdır.

Geri
Yukarı