Windows 7'den 8.1'e mi 10'a mı geçmeli miyim?

hakan yaeger

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Arkadaşlar, işletim sistemimi yükseltmek istiyorum. Halihazırda W7 kullanıyorum. Fakat sistemim 10'da nasıl bir performans verir bilmiyorum hiç 10 kullanmadım sistemimde. Sistemimi buraya bırakayım hangisi daha sağlıklı çalışır yardımcı olursanız sevinirim.
AMD A6 3500 2.10 GHz (2.87 GHz OC'lu)
Kingston 4 GB 1333MHz DDR3 RAM (1866'da kullanıyorum)
ASUS HD 5570 1 GB 128 Bit.
Sistemimde SSD yok bu arada.

Ben 3 senedir SSD'siz Windows 10 kullanıyorum sistem özelliklerimde okadar iyi değil ama kasmıyor. Gayet akıcı.
Evet kardeşim Windows 10 oyun gayet 60 FPS oynuyorsun. Windows 10 SSD olmadan yüklerseniz açılışı yavaş olur yavaş dosyalar çalıştırırsınız. Bu arada HDD farklı olabilir 7200RPM HDD ile kasmaz.

Ben 3 senedir SSD'siz Windows 10 kullanıyorum sistem özelliklerimde okadar iyi değil ama kasmıyor. Gayet akıcı.
Hem sistem açılışı hem de sisteminin genel hızı ssd sonrası çok hızlanıyor. Ben artık ihtiyacım olmadığını düşünürken sistemin yavaş gelmesinden dolayı ssd aldım 128 gb. Hem de yazma hızı çok iyi olmamasına rağmen programları çağırmasının hızlanması gerçekten çağ atlatıyor. 200'e almıştım şuan 150₺ oldu wd'nin adını hatırlamadığım üzerğnde yeşil baskılar olan modeli. Sadece Windows değil mesela cities skylines oynuyordum bir yerden sonra ağırlaşıyordu oyun. Sistemimi güncellemedim hala yavaş olunca dayanamadım artık ve aldım oh be dedim. Şiddetle tavsiye ediyorum sadece 120'lik alsan ve Windows, programlar ve çok oynadığın 1,2 oyunu kurarsan uçarsın hızdan :)

2-3 Aya Ryzen 3 1200 Alacağım. SSD de alırım büyük ihtimalle Ryzen'e geçtiğimde. O zamana kadar kalıyorum bu şekilde arkadaşlar. Teşekkürler hepinize.

Arkadaşlar, işletim sistemimi yükseltmek istiyorum. Halihazırda W7 kullanıyorum. Fakat sistemim 10'da nasıl bir performans verir bilmiyorum hiç 10 kullanmadım sistemimde. Sistemimi buraya bırakayım hangisi daha sağlıklı çalışır yardımcı olursanız sevinirim.

Önce 10 kurun. Performans sorunu yaşarsanız 8.1´e geçersiniz.

Ssd olmadan Windows 10'a geçmek üzer. Sisteminiz çok iyi değil ama yeterli olsa bile hdd'ye bağlı kalmak zorluyor Windows 10'da. Ama ssd ile deneyiminiz genel olarak artacağından mutlaka edinin. Zaten yükseltme yapınca dosyalarınız kaybolmuyor. İsterseniz format ile 8.1'e geçip ssd takviye edince Windows yükseltme danışmanıyla kayıpsız Windows 10'a yükseltmek mantıklı gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı