Windows 8.1'e geçmeli miyim?

Cyhnnk

Hectopat
Yer
Trabzon
2.5 yıldır format atmadığım bilgisayarıma format atma zamanımın geldiğini düşünüyorum. Arkadaşımla konuşurken 8.1'e geçmem gerektiğini söyledi, ben de sizin görüşlerinizi öğrenmek istedim. Bilgisayarım eski bir bilgisayar, hangi işletim sistemine geçersem benim için daha verimli olur?

-Sistem özelliklerim-

Intel Celeron 1037u 1.8 GHz.
AMD Radeon HD 5450.
4 GB RAM.

Windows 8.1 uygundur. En iyi performansı Ubuntu'da alacağınızı düşünüyorum.
Hocam Windows 8.1 SL geçebilirsiniz. Eğer sıkıntı çıkarsa Windows 7'den devam etmenizi öneririm.
Windows 7 güncelliğini yitiriyor. 8.1 veya üstü bir sürüme geçilmesi gerekiyor artık.

Bence geçmelisiniz. Şu an Sosyal'de Windows 7 kullanıyor gözüküyorsunuz. Windows 7'nin desteği sona erdi, bu sebeple Windows 8.1'e geçmeniz daha iyi olur. Hem destek dışında sunacağı diğer bir artısı ise daha modern bir arayüz olacaktır.

Windows 8.1 uygundur. En iyi performansı Ubuntu'da alacağınızı düşünüyorum.

Windows 7 güncelliğini yitiriyor. 8.1 veya üstü bir sürüme geçilmesi gerekiyor artık.
Eğer dediğiniz gibi 8.1 sıkıntı çıkarırsa Ubuntu en iyi tercih olacaktır. Mint de olabilir ancak Mint kadar UX düşmanı bir işletim sistemi görmedim.

Sadece Steam veya benzeri yerlerden oyun veya program yüklerseniz ve saçma sapan yerlere girmesseniz bir sıkıntı olmaz Windows 7 için. Onun haricinde Windows 8.1 SL geçin eğer 8.1 geçecekseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı