Windows 7'den Windows 8.1'e mi 10'a mı geçmeliyim?

Prizmann

Hectopat
Daha fazla  
Windows 7' nin hazır vadesi dolmuşken konu açmak istedim.
Sistemim:
CPU: AMD Athlon (tm)X4 645 3.10 GHz.
GPU: GT 730 4 GB.
RAM: 4 GB.
Anakart: Gigabyte M68MT-S2.
SSD: WD Green 240 GB.

Şu konunun ana düşüncesi çok saçma.
Bkz: "Windows: Güncelleme gelmeyecek.
Kullanıcı: Eyvah! Bütün virüsler geliyor."
Şu algıya sahipseniz hiç işletim sistemi değiştirmekle uğraşmayın. O işlemci için Windows 7 daha iyidir.

Şu konunun ana düşüncesi çok saçma.
Bkz: "Windows: Güncelleme gelmeyecek.
Kullanıcı: Eyvah! Bütün virüsler geliyor."
Şu algıya sahipseniz hiç işletim sistemi değiştirmekle uğraşmayın. O işlemci için Windows 7 daha iyidir.
Kardeşim biliyonmu bilmiyorum ama Windows 7 için nerdeyse bütün uygulamalar uyumluluğu kesti daha güncelleme almayacak oyunlar dahil.

@EmreLds, ne ara Windows 7'den geliştiricilerin desteğini (oyunları saymazsak, bazı oyunlar çalışmıyor ama o sistemde de çalışmayacak o oyunlar) çektiğini de söylersen iyi olur, 4-5 günde hiçbir geliştirici bir işletim sisteminden vazgeçmez, halen en az 2022'ye kadar birçok uygulama Windows 7'ye destek sunmaya devam edecek.
@Prizmann, RAM miktarını arttırmadığınız sürece Windows 7'dek kalmanızı tavsiye ederim (çoğu kişi SSD diyecektir Windows 10 için ama hangi işletim sistemini kullanırsanız kullanın 4 GB bir yerde tıkanacaktır), geçecekseniz de (sanırsam güncel olan en hafif Windows) Windows 8.1 Single Language versiyonuna geçin.

@EmreLds, ne ara Windows 7'den geliştiricilerin desteğini (oyunları saymazsak, bazı oyunlar çalışmıyor ama o sistemde de çalışmayacak o oyunlar) çektiğini de söylersen iyi olur, 4-5 günde hiçbir geliştirici bir işletim sisteminden vazgeçmez, halen en az 2022'ye kadar birçok uygulama Windows 7'ye destek sunmaya devam edecek.
@Prizmann, RAM miktarını arttırmadığınız sürece Windows 7'dek kalmanızı tavsiye ederim (çoğu kişi SSD diyecektir Windows 10 için ama hangi işletim sistemini kullanırsanız kullanın 4 GB bir yerde tıkanacaktır), geçecekseniz de (sanırsam güncel olan en hafif Windows) Windows 8.1 Single Language versiyonuna geçin.
Aslında bende 8.1'e geçmeyi düşünüyorum fakat 32 bit mi 64 bit mi daha iyi olur sistemim için

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı