Windows 7'den 8.1'e temiz kurulum yapmak

HasanBerat

Hectopat
Yer
Laptop Ekranı
Daha fazla  
RAM
2
SSD veya HDD modeli
320 GB NTFS HDD
Ekran kartı
Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family
İşlemci
Intel Pentium Dual Core T4500
Elimdeki laptopa senelerdir format atılmadı o yüzden yavaş. Hazır format atmışken Windows 8.1'e geçmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Daha önce Windows 7'den 8.1'e hiç geçmedim o yüzden detaylı anlatırsanız mutlu olurum. Ekstra olarak laptop bayağı bir eski olduğu için geçmekte bayağı bir şüphe ettim. Acaba doğru mu yapıyorum bilmiyorum.

Temiz kurulum yapabilirsiniz, pek bir sıkıntı olmaz. İlk defa geçerken pek bir sıkıntı olacağını sanmıyorum, zaten asır atlamıyorsunuz. İşletim sistemi değiştiriyorsunuz.

Hocam elinizde USB bellek varsa ona ISO yazdırıp Windows'u kurabilirsiniz. Zaten Technopat YouTube kanalında videosu var baka baka yapabilirsiniz.

Bence Windows 7'de kalın hocam. Format atın ve temiz kurulum yaparak tekrar Windows 7 kullanmanızı öneririm.
Hayır, Windows 8.1 Windows 7'ye göre daha performanslı, Aero eklentilerine sahip olmadığı için kaynak kullanımı az.

Hocam elinizde USB bellek varsa ona ISO yazdırıp Windows'u kurabilirsiniz. Zaten Technopat YouTube kanalında videosu var baka baka yapabilirsiniz.

Bilgisayar eski olduğu için uyumlu olur mu diye şüpheye düştüm. Hangi videoya bakmalıyım?

Kurulum yaparken Rufus ayarlarım nasıl olmalı? Bir de hangi 8.1 sürümü daha iyi olur?

Windows 8.1 Home Single Language ISO dosyasını indirip Rufus üzerinden USB'ye yazdım.

Son düzenleme:
Bilgisayar eski olduğu için uyumlu olur mu diye şüpheye düştüm. Hangi videoya bakmalıyım?

Kurulum yaparken Rufus ayarlarım nasıl olmalı? Bir de hangi 8.1 sürümü daha iyi olur?

Windows 8.1 Home Single Language ISO dosyasını indirip Rufus üzerinden USB'ye yazdım.

Tamam hocam şimdiden sonrasını Technopat YouTube kanalına Windows 10 veya 8.1 temiz kurulum yazarak izleyebilirsin.

Tamam hocam şimdiden sonrasını Technopat YouTube kanalına Windows 10 veya 8.1 temiz kurulum yazarak izleyebilirsin.

Hocam kusura bakmayın ama deneyimledim eski sistemler için pek Windows 10 gitmiyor. Eski sistem olduğu için Windows 8.1 daha iyi. Bende eski sistem kullanıyorum. Windows 10 ağırlaştırıyor. Windows 8.1 Single Language eski sistemlere ideal.

Son düzenleme:
Hocam kusura bakmayın ama deneyimledim eski sisstemler için pek Windows 10 gitmiyor. Eski sistem olduğu için Windows 8.1 daha iyi. Bende eski sistem kullanıyorum. Windows 10 ağırlaştırıyor. Windows 8.1 Single Language eski sistemlere ideal.

Hocam ben o manada söylemedim onu :D. Ne yapması gerektiğini izlemesi için söyledim zaten, ISO dosyasını indirip kurarken farkı olmuyor ya Windows 10 ve W8.1'in o yüzden yani :).

Yeni konular

Geri
Yukarı