Windows 8 temiz kurulum yapmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuyu her zaman ki gibi anlamadım ama :D Disk C'de Windows.old klasörü varsa onu sil. Silmek zor olacaktır zorlanırsan "Unlocker" programını kullanabilirsin. Geçen gün Recep abi videoda bahsediyordu oradan biliyorum :D

- - - Güncellendi - - -

Ya diğer türlü de denedim merak etme :D Okutamıyorum DVD'den. Sıralamayı yaptım ve direk olarak elle de seçtim ama normal Windows açılıyor. USB ile yaptığımda ve elle seçtiğimde yükleniyor.
8 GB, USB alacağım büyük ihtimalle.

http://www.teknosa.com/urunler/1253...-8gb-usb-beyaz-bellek?term=10nisanusbharddisk

Windows 7'yi nasıl temiz kuruyorsan 8'i de öyle temiz kurabiliyorsun. Özel kurulum dedikten sonra birimi seçip biçimlendir diyorsun, bu kadar...

Peki özel kurulum dedikten sonra birimi seçip sil deyince ne değişiyor ben tam olarak anlayamadım ?

Peki özel kurulum dedikten sonra birimi seçip sil deyince ne değişiyor ben tam olarak anlayamadım ?

Birimi sil dediğinde örneğin o birim eskiden C ise komple siliniyor. Tekrar yeni bir birim oluşturman gerekiyor. Ya da biçimlendir dersin. Bu işlem C'yi silmez, formatlar.

Birimi sil dediğinde örneğin o birim eskiden C ise komple siliniyor. Tekrar yeni bir birim oluşturman gerekiyor. Ya da biçimlendir dersin. Bu işlem C'yi silmez, formatlar.

Peki temiz kurulum için hangisini yapmam daha mantıklı ve iyi olur ?

Temiz kurulum için bütün birimleri sil ve yeni birim ya da birimler (C ve D mesela ) oluştur ve kurulum yap. 8.1 64 Bit kur tabi.

Ama sen ikisine de temiz kurulum olarak adlandırıyorsun. Nasıl oluyor hala çözemedim :) (Silme ve biçimlendirme)

Ama sen ikisine de temiz kurulum olarak adlandırıyorsun. Nasıl oluyor hala çözemedim :) (Silme ve biçimlendirme)

Çünkü ikisi de temiz kurulum. Yazılı anlayamıyorsun sanırım. Video rehbere bak ;)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows.old klasörünü silmek için Unlocker programlarına gerek yok, sistem araçlarından disk temizlemeyi seçtikten sonra sistem dosyalarını sil yazan yeri tıklayarak Windows.old klasörünü kolayca silebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı