Windows 7'den 8.1'e yükseltmede sürücü problemi ile karşılaşılır mı?

CVRTOON

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
4 GB Ram
SSD veya HDD modeli
290 GB HDD
Ekran kartı
Kart Türü PECORPON CORPORATION Kart sürüm 1.0
İşlemci
Inter(R) Core(TM) i5 CPU M450 @ 2.40 ghz 2400 mhz
Merhaba, Windows 7 kurmuştum bilgisayara Driver Booster ile sürücüleri kurdum, sonra birkaç gün sonra PC de mavi ekran vermeye başladı. Güvenli modlar da ise vermiyordu garipti ki. O yüzden Windows 8.1're yükseltme yapacağım. Birkaç sorum var.

1 ) verilerim konur mu?

2 ) format atmayacağım direk yükseltme yapacağım. Windows 7'de ki bozuk sürücüler Windows 8.1're entegre olup Windows 8.1 de de aynı hata almama sebep olabilirler mi? (Linux'ya da Windows 10 kur demeyin.)

3 ) Windows 8.1'de etkinleştirmeden ne kadar kullanabilirim?

Bir de Windows 8.1'ri nereden indirebilirim? Ve ISO'yu Rufus ile yazdıracağım o yüzden başlangıc da etkinleştir diye zorlar mı? (ben de key yok. O yüzden internetimin boşuna gitmesini istemiyorum.)

Merhaba, muhtemelen mavi ekranın sorunu Driver Booster yazılımı ile sürücü güncellediğinizden dolayıdır. Bozuk, eski, beta, uyumsuz sürücüler kurarak bunlara sebep olabiliyor. Sürücülerinizi anakartınızın sitesine giderek manuel olarak güncelleyin. Laptop kullanıyorsanız, laptop modelinize göre kendi sitesine gidin ve sürücüleri indirin. Muhtemelen bilgisayarınızın Windows 8.1 sürücü desteği vardır, varsa sıkıntı yaşamazsınız. Tekrar yazıyorum, Driver Booster ile güncellemezseniz daha hatasız Windows olur.

1. Yükseltme ile geçersen verilerin korunur, normal USB ile geçersen diskini biçimlendirmediğin / silmediğin sürece dosyaların silinmez.
  2. Evet, bu yüzden temiz kurulum yaparsanız o sürücülere ait bir şey kalmaz. Yine de yükseltme yaparken her şeyi kaldır gibi bir seçenek varsa onu seçin. USB ile kurulum yapan yükseltme yerinden bahsediyorsanız orada direkt yükseltiyor, dosyalar kalabilir. Muhtemelen her ikisini de yapınca sürücüler kalacağını düşünmüyorum. Sonuçta Windows sürümü değişiyor her ne kadar dosyaları korusa bile.
  3. İstediğin kadar kullanabilirsin ancak arada bir uyarı verebilir Windows'u etkinleştirin gibisinden. Masaüstünün sağ alt tarafında Windows'u etkinleştirin yazısı çıkabilir. Windows'u kişileştiremeyebilirsiniz. Onun harici kullanırsınız.

Bir de Windows 8.1'i nereden indirebilirim? Ve ISO'yu Rufus ile yazdıracağım o yüzden başlangıc da etkinleştir diye zorlar mı? (ben de key yok. O yüzden internetimin boşuna gitmesini istemiyorum.)

Buradan indirebilirsin.

64 Bit orijinal ISO:

32 Bit orijinal ISO:

Rufus:

Key istediği zaman bunları istediğin sürüme göre gir. Daha önce Microsoft tarafından paylaşılmış orijinal lisans anahtarıdır. Windows'u etkinleştirmez, sadece deneme sürümünü başlatır. Windows kurulduktan sonra kendiniz lisans anahtarı girerseniz etkinleştirin gibi bir uyarı vermez. Bu anahtar sadece kurulumu başlatmak içindir.

Kod:
Windows 8.1 Home: 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT
Windows 8.1 Pro: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB
Windows 8.1 Single Language: Y9NXP-XT8MV-PT9TG-97CT3-9D6TC

Son düzenleme:
Merhaba, muhtemelen mavi ekranın sorunu Driver Booster yazılımı ile sürücü güncellediğinizden dolayıdır. Bozuk, eski, beta, uyumsuz sürücüler kurarak bunlara sebep olabiliyor. Sürücülerinizi anakartınızın sitesine giderek manuel olarak güncelleyin. Laptop kullanıyorsanız, laptop modelinize göre kendi sitesine gidin ve sürücüleri indirin. Muhtemelen bilgisayarınızın Windows 8.1 sürücü desteği vardır, varsa sıkıntı yaşamazsınız. Tekrar yazıyorum, Driver Booster ile güncellemezseniz daha hatasız Windows olur.

1. Yükseltme ile geçersen verilerin korunur, normal USB ile geçersen diskini biçimlendirmediğin / silmediğin sürece dosyaların silinmez.
  2. Evet, bu yüzden temiz kurulum yaparsanız o sürücülere ait bir şey kalmaz. Yine de yükseltme yaparken her şeyi kaldır gibi bir seçenek varsa onu seçin. USB ile kurulum yapan yükseltme yerinden bahsediyorsanız orada direkt yükseltiyor, dosyalar kalabilir. Muhtemelen her ikisini de yapınca sürücüler kalacağını düşünmüyorum. Sonuçta Windows sürümü değişiyor her ne kadar dosyaları korusa bile.
  3. İstediğin kadar kullanabilirsin ancak arada bir uyarı verebilir Windows'u etkinleştirin gibisinden. Masaüstünün sağ alt tarafında Windows'u etkinleştirin yazısı çıkabilir. Windows'u kişileştiremeyebilirsiniz. Onun harici kullanırsınız.

Buradan indirebilirsin.

64 Bit orijinal ISO:

32 Bit orijinal ISO:

Rufus:

Key istediği zaman bunları istediğin sürüme göre gir. Daha önce Microsoft tarafından paylaşılmış orijinal lisans anahtarıdır. Windows'u etkinleştirmez, sadece deneme sürümünü başlatır. Windows kurulduktan sonra kendiniz lisans anahtarı girerseniz etkinleştirin gibi bir uyarı vermez. Bu anahtar sadece kurulumu başlatmak içindir.

Kod:
Windows 8.1 Home: 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT
Windows 8.1 Pro: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB
Windows 8.1 Single Language: Y9NXP-XT8MV-PT9TG-97CT3-9D6TC
Hocam USB belleksiz nasıl Windows 8.1 kurabilirim?

Hocam USB belleksiz nasıl Windows 8.1 kurabilirim?

Hocam orada format diyor ben format olmadan atmak istiyorum.

Hocam orada format diyor ben format olmadan atmak istiyorum.
ISO'yu indirip setup'ı çalıştırırsan yükseltme yapabilirsin.

Adsız.png

Yeni konular

Geri
Yukarı