Windows 7'den Windows 10'a geçilmeli mi?

Linux nasıldır peki

Başlangıçta temel yapısal farklılıklardan dolayı biraz yabancılık çekebilirsin ama Linux Mint Windows kullanıcılarını hedefleyen bir dağıtım olduğundan bu süreç senin adına çok daha sancısız olur.

Karar Vermedim Bak Şimdi 8.1 Mi Geçsem Linux Mu diye

8.1 kesinlikle önermem. Uygulama ve güvenlik güncellemeleri ve desteği kesilmiş bir Windows sürümü. Artık ölü diyebiliriz. Onun yerine Linux Mint Xfce kurman daha iyi olur ki bışta 600-700 MB gibi bir kullanımı vardı. Eğer daha hafifini istersen lxle var. 300-400 MB RAM kullanıyor boşta. Tabii Linux Mint Xfce kadar özelleştirilebilir değil.

Windows 10'un orijinal haliyle bile ben çok stabil performans alıyordum. Bu sistemleri çok kullandım, açtığım veya cevapladığım konular genellikle LGA775 ile alakalıdır zaten. Aradaki FPS farkı normaldir çünkü Windows 10 daha fazla hizmet barındırıyor, bu da 15 yaşındaki işlemciyi uğraştırıyor haliyle. Sistemde RAM 6 GB ve SSD bulunmakta, eğer Linux istemezseniz kapı gibi Windows 10 duruyor zaten :) Ben Q9400 - Q9550 - Q9650 kullandığım zamanlarda Windows 10 kullanırken 720*60FPS yayın yapıyordum :)

Windows 10'un orijinal haliyle bile ben çok stabil performans alıyordum. Bu sistemleri çok kullandım, açtığım veya cevapladığım konular genellikle LGA775 ile alakalıdır zaten. Aradaki FPS farkı normaldir çünkü Windows 10 daha fazla hizmet barındırıyor, bu da 15 yaşındaki işlemciyi uğraştırıyor haliyle. Sistemde RAM 6 GB ve SSD bulunmakta, eğer Linux istemezseniz kapı gibi Windows 10 duruyor zaten :) Ben Q9400 - Q9550 - Q9650 kullandığım zamanlarda Windows 10 kullanırken 720*60FPS yayın yapıyordum :)

Ekran Kartı Sıkıntı Benim Bence Sıkıntım Ekran Kartı

Sürücü yöneticisi var Mint'te direkt yüklersin sürücünü ama söyleyeyim OpenGL hariç oyunlarda iyi bir performans alamazsın kartında Vulkan API desteği olmadığından. OpenGL oyunlarında Windows'a kıyasla daha iyi FPS alırsın tabii. Örnek: Minecraft, CS:GO, Dead Cells...

Eğer oynadığın oyunlar DirectX oyunu falansa ReviOS, AtlasOS gibi bir Windows 10 ISO'suna yönelmen daha iyi olur.

Windows 10 kullandığınızda 342.01 sürüm NVIDIA sürücüsünü kurdunuz değil mi? GT220 için desteklenen son sürüm o çünkü, belki Windows otomatik olarak bu sürücüyü kurmamıştır.

Sürücü yöneticisi var Mint'te direkt yüklersin sürücünü ama söyleyeyim OpenGL hariç oyunlarda iyi bir performans alamazsın. Eğer oynadığın oyunlar DirectX oyunu falansa ReviOS, AtlasOS gibi bir Windows 10 ISO'suna yönelmen daha iyi olur.
Hayır Genelde Script Yapıyorum MTA üzerine VDS yani uzak masaüstü kullanılıyor
Windows 10 kullandığınızda 342.01 sürüm NVIDIA sürücüsünü kurdunuz değil mi? GT220 için desteklenen son sürüm o çünkü, belki Windows otomatik olarak bu sürücüyü kurmamıştır.
onu kurdum
1693689180726.png

Son dedikleriniz nedir sizce tecihiniz? Windows 8.1 mi yoksa Linux mu?

Son düzenleme:
Linux Mint Xfce'ya da ReviOS, AtlasOS gibi bir Custom ISO.

Konuyla başka ama benim Wi-Fi alıcım var onun driveri Linux'da var mı? TL-WN422g 54 Mbps TP-Link alıcı driveri var mıdır orada.

Linux'dan Korktum Biraz Doğrusu Sanırım Windows 8.1 geçeceğim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı