Windows 7'den Windows 10'a geçiş fark eder mi?

Mr. Knight_37

Decapat
Daha fazla  
Selamünaleyküm hocam, öncelikle günaydın ben yaklaşık 6 ay önce başka PC mi Windows 7'den 10'a geçirdim ama şüphelendim zaten PC de sadece şarjdayken açılma sorunu var. Acaba bu yaptığım geçiş PC'yi yavaşlattı mı?
Bir de hocam bana 1.5 sene önce PC geldi Windows 10 Pro vardı bende dokunmadım şimdi Ikisinin'de sistemini yazacağım hangisinde hangi Windows'u kullanayım yazar mısınız?
Sistemler şunlar;
Windows 10 Pro kurulu sistem: 4 GB RAM, 128 MB ekran kartı, 3.2GHz ve 420 GB SSD.(galiba)

Windows 10 benim kurduğum sistem: 4 GB RAM, 500 MB ekran kartı,2.0 GHz, 230 GB. Windows'un kurulu olduğu disk ve yine 250 GB civarı bir disk daha.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aleykümselam. Daha önce ben de bilgisayarımı win7'den win10'a geçirdim ama büyük bir performans düşüklüğü oluyor çünkü bilgisayar ilk olarak hangi işletim sisteminde kuruluysa onda en iyi performansı gösteriyor. Windows 10 daha fazla Ram kullanır bu yüzden yavaşlamıştır büyük ihtimalle. Diğer sistem de win10 ile kurulu ise değiştirmek yerine öyle kalması daha sağlıklıdır.

Windows 7'den 10'a geçtiğin zaman çok büyük performans farkı olacsktır muhakkak. Hele ki son güncellemeden sonra. Kendi sisteminde de 10 değil de 8.1 dene istersen bir.

Selamünaleyküm hocam, öncelikle günaydın ben yaklaşık 6 ay önce başka PC mi Windows 7'den 10'a geçirdim ama şüphelendim zaten PC de sadece şarjdayken açılma sorunu var. Acaba bu yaptığım geçiş PC'yi yavaşlattı mı?
Bir de hocam bana 1.5 sene önce PC geldi Windows 10 Pro vardı bende dokunmadım şimdi Ikisinin'de sistemini yazacağım hangisinde hangi Windows'u kullanayım yazar mısınız?
Sistemler şunlar;
Windows 10 Pro kurulu sistem: 4 GB RAM, 128 MB ekran kartı, 3.2GHz ve 420 GB SSD.(galiba)

Windows 10 benim kurduğum sistem: 4 GB RAM, 500 MB ekran kartı,2.0 GHz, 230 GB. Windows'un kurulu olduğu disk ve yine 250 GB civarı bir disk daha.
Windows 10 yerine Windows 7 öneririm, zaten bilgisayarın Windows 7 ile gelmişse demekki bilgisayarın eski demektir, illa her yeni olan şey kullanılmalı diye kural yok.

Geri
Yukarı