Windows 7'den Windows 10'a güncelleme

Agrasyon

Centipat
Daha fazla  
10 yıllık bir laptopa Windows 10 kurmamı istediler. Ama sürücülerini bilmiyorum. Zaten sürücülerinin de Windows 10'a uygun olduğunu da sanmıyorum. Güncellemeden önce sürücüleri bir yere ayırıp da hiç uğraşmamak gibi bir şey var mıdır? Veya kurulum esnasında gelişmiş kurulum yerine yalnızca Windows'u yükselti seçersem olur mu?

10 yıllık bir laptopa Windows 10 kurmamı istediler. Ama sürücülerini bilmiyorum. Zaten sürücülerinin de Windows 10'a uygun olduğunu da sanmıyorum. Güncellemeden önce sürücüleri bir yere ayırıp da hiç uğraşmamak gibi bir şey var mıdır? Veya kurulum esnasında gelişmiş kurulum yerine yalnızca Windows'u yükselti seçersem olur mu?

Dizüstünün sistem özellikleri ve modeli nedir? Neden Windows 10 kurulması isteniyor?

Bilgisayarın donanımı nedir?
Tam hatırlamıyorum ama acer markaydı. 4.nesil i5 vardı. 4gb rami vardı.

Dizüstünün sistem özellikleri ve modeli nedir? Neden Windows 10 kurulması isteniyor?
Şu an yanımda değil. Tam özellikleri bilmiyorum. Modeli bilmiyorum.
Netflix indirmek için dedi. Hem de yeni sürüm daha iyi olur diye.

Tam hatırlamıyorum ama Acer markaydı. 4.nesil i5 vardı. 4 GB RAM'i vardı.

Şu an yanımda değil. Tam özellikleri bilmiyorum. Modeli bilmiyorum.
Netflix indirmek için dedi. Hem de yeni sürüm daha iyi olur diye.

Netflix gibi dizi-film platformlarının uygulamaları çok sağlıklı olmuyorlar genelde. Site üzerinden kullanmak çok daha sağlıklı. Tabii içerik indirme planları varsa bir şey diyemem.

Günümüzde günlük kullanım için Windows 10 kullanmak Windows 7'ye kıyasla her türlü daha iyidir. Tabii yalın haliyle Windows 10 makinenize ağır gelecektir. Daha hafif ve kullanılabilir bir Windows 10 için atlasos playbook'unu uygulayabilirsiniz.

Alternatif olarak Linux Lite, Lubuntu, Linux Mint gibi Linux dağıtımlarına bakabilirsiniz.

Hocam şimdi Windows+R yapıp dxdiag yazın, açılan pencereden cihaz modelini öğrenmiş olursunuz. Onu da internette aratıp sürücülere bir bakın.

Geri
Yukarı