Windows 7'den Windows 8.1'e Geçiş

sertac332

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar;

Ben Windows 7 den Windows 8.1'e geçmek istiyorum. Birkaç bilgisayarcıya sordum ve olur dediler. Ama USB den format atarak geçeyim dedim. Format attım. Ekran gidip geldi ve açamadım. Hoş geldiniz yazısından sonra ekran siyah oldu. Bu yüzden geri XP'ye gödüm. Sonra Windows 7 yükledim. O da takılıyor. Bu yüzden Windows 8.1'e geçmek istiyorum.

RAM: 2 GB
Ekran kartı: 2 GB
İşlemci hızı: 2.20 GHz

Sizce geçebilir miyim ? Telefonda olduğum için özellikleri tam olarak yazamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
8gb bir flash bellek varsa sorunun çozebiliriz
gerekenler:bos 8gb flash bellegi rufus yazılımı ve windows 8.1 iso dosyası
adim 1.iso dosyasını indirmek icin Windows 8 bu linkte verdigim aracı indiriyoruz sonrasında acıyoruz karsımıza dil we windows surumu birde mimari gelicek mimarinin kac oldugunu bilmiyorsan bilgisayarım simgesine sag tıklayarak ozellikler kısmına giriyoruz sistem turunun yanında 32 bit yada 64 bit yazar x86 32 bittir x64 64 bittir hangisiyse mimarini ona gore seç yoksa bu islem basarısız olur dilini windows surumunu birde mimarini seçtiktem sonra ileri diyoruz ve karsımıza iki şık çıkıyor 1. usb 2.iso dosyadı diye şıklar cıkıyor sen iso dosyası şıkkını işaretliyerek ileri diyoruz sana iso dosyasını nereye kaydetmek istiyorsunuz diye sorucak sen nereye istiyorsan oraya indir ve iso dosyasını inmesini bekle(internet hızına baglı) indikten sonra cık oradan
adım 2: rufus yazılımını indirmekte(usb flasha yazdırma programı Rufus - Önyüklemeli USB sürücü oluşturmanın en kolay yolu linke tıklayarak yazılımın sitesine git ve az birsey aşşağı in ve indir yazısının altında rufus 2.11 yazan (916kb)yazan yere tıkla ve indir ve flashını tak bilgisayara ve yazılımı ac dosya sistemini ntfs olarak yap iso yansıması yazan yerin yanındakı cd isaretine tıkla ve indirdigin iso dosyasını sec ve baslata bas bu 10dk da sürebilir yazma islemi 30 dkda sürebilir yazma islemi bittikten sonra bu linkten gerisini halledebilirsin
rufus_tr.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı