Windows 7'den Windows 8'e geçiş

emre001

Hectopat
Sistemim şöyle;

• İşletim Sistemi:Windows7 professional
  • İşlemci: Amd fx6300
  • Anakart: Asus M5A97 Le r2.0
  • Ram: 8gb 1600 Mhz Kıngston
  • Power: Cougar cmx 700watt 80 plus
  • Ekran Kartı:Asus DIRECTCU II RADEON HD7850
  • Kasa: CM 690 NVIDIA Edition

Ben ilk kez format atacağım inşallah fakat nasıl atılacak anlamadım.
Burda paylaşmış olduğunuz linkte
https://www.technopat.net/forum/windows-8-1/29656-windows-8-1-rtm-turkce-indirme-baglantilari.html

Şu dosyayı indiriyorum:
http://yadi.sk/d/rBP1EJgKBau3W

Bu dosyayı flasha bu program ile mi yazıcam?
Windows 7 USB/DVD Download Tool

diyelim yazdık sonra sayfada şu sayılar neyi ifade ediyor.

SHA-1: 714613F3F1BE273036CA5667C36172DC82703E9E
MD5: D47F2E41188A2FE67EE96CEF3E0ABD85

Ve ben hem C diskini Hemde D diskini biçimlendirebilir miyim?

Biri bana yardım edebilir mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ordaki sayılar aklını fazla karıştırmasın. :)

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları'ndaki Boot etme programı/programları işini görecektir.

Windows nüyük ihtimal "C:\" Diskindedir. İstersen biçimlendir istersen biçimlendirme. Biçimlendirmessen "D:\" diskine hiçbir şey olmaz. Windows7'yi barındıran "C:\" Diski içindeki Windows'da "Windows.old" adında bir klasörde yedeklenir. :)

Ordaki sayılar aklını fazla karıştırmasın. :)

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları'ndaki Boot etme programı/programları işini görecektir.

Windows nüyük ihtimal "C:\" Diskindedir. İstersen biçimlendir istersen biçimlendirme. Biçimlendirmessen "D:\" diskine hiçbir şey olmaz. Windows7'yi barındıran "C:\" Diski içindeki Windows'da "Windows.old" adında bir klasörde yedeklenir. :)
Ben format sayfasında C ve D yi biçimlendire bassam windows.old klasörü oluşurmu oluşmaması ve eski pc ye ait birşey kalmaması için nasıl yapmam gerek.
Ve ıso dosyasını nasıl flasha yazacam.

Hocam windows.old klasörü her daim oluşur kurtuluşunuz yok. .İso dosyasını deamon tools lite adlı program ile çıkarıp flash disk e yazdırıyorduk sanırım .

İlk olarak yardım konusunda aceleci olmayın. :) Burası paralı bir destek platformu değil.
İkinci olarak. Düzgün bir biçimlendirme gerçekleştirirseniz dosyalardan eser kalmaz. Windows.old klasörü oluşursa (diyelim ki oluştu) Ccleaner tarzı bir programla temizleyebilirsiniz.
Kalıp dosyasını USB'ye Boot etmek için şuraya bakabilirsiniz;
https://www.technopat.net/forum/windows-8-1/8408-windows-8-iso-sunu-usb-ye-atmak-icin-program.html

Kardeşim düzgün bir biçimlendirme derken ne demek istedin?

Windows'un olduğu klasörü biçimlendirirseniz windows.old klasörü oluşmaz. D'yi ister biçimlendirin ister biçimlendirmeyin o size kalmış. Benim tavsiyem C'yi biçimlendirip temiz bir Windows 8.1 kurulumu yapın. Ama kuruluma başlamadan önce mutlaka bütün sürücüleri indirip harici bir medyaya depolayın ondan sonra kuruluma başlayın. Bunu yapmazsanız mesela kurulumdan sonra ethernet kartı çalışmadığında internete de bağlanamayacağınız için çaresiz kalırsınız. Ama önceden bu sürücüyü indirirseniz hemen kurup internete bağlanmaya devam edersiniz.

Windows'un olduğu klasörü biçimlendirirseniz windows.old klasörü oluşmaz. D'yi ister biçimlendirin ister biçimlendirmeyin o size kalmış. Benim tavsiyem C'yi biçimlendirip temiz bir Windows 8.1 kurulumu yapın. Ama kuruluma başlamadan önce mutlaka bütün sürücüleri indirip harici bir medyaya depolayın ondan sonra kuruluma başlayın. Bunu yapmazsanız mesela kurulumdan sonra ethernet kartı çalışmadığında internete de bağlanamayacağınız için çaresiz kalırsınız. Ama önceden bu sürücüyü indirirseniz hemen kurup internete bağlanmaya devam edersiniz.
Arkadaşım şu sayfadaki herşeyi indireyimmi yani şimdiden. Bide sayfada linkler inmiyor global diye bir şey yazıyor.
Birde bende zaten anakart'ın cd si var ondan yüklenmez mi?

- - - Güncellendi - - -

Son sorum olacak flashım 16gb format atmaya yetecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şeye gerek yok. Chipset, LAN, Audio ve SATA sürücülerini indir, biosa falan gerek yok. Windows 8.1'de bulunmayan sürücüleri Windows 8'den indir. Format için 8 GB bile fazlasıyla yeter.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı