Windows 7'nin kullanım oranı neden %5'in altına düşmedi?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Merak ettiğim nokta, Windows 7'nin desteğinin bile kesilmiş olmasına rağmen halen daha dünya genelinde ortalama %15-20 civarında Windows 7 kullanıcısı olması.

Güncel teknolojileri desteklemeyen, UEFI modunda direkt olarak kurulamayan, USB 3.0 desteklemeyen ve artık güvenlik güncellemeleri almayan meşhur Windows 7 neden %5'in altında bir kullanım oranına düşmedi?

Not: Windows 10'dan gerçek manada nefret edenleri anlıyorum. Ben de Windows 10 güncellemelerinin sıkıntılarını çektim. Fakat bazı teknoloji yobazları hayatında hiç Windows 10 kullanmadığı halde "Windows 10 oyun bile açmıyor, Windows 7 Forever!" Diyorlar. Nedir bu önyargı? Bir deneseydin önce, eğer gerçekten memnun kalmasaydın o zaman istediğin kadar Windows 10'u kötüle ve eleştir. Fakat hiç kullanmadan eleştirmek nedir?

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü insanlar windows 7 ye çok alıştı ben bile bir ay önce Windows 10 a geçtim evdeki herkes windows 7 kalsın diyordu

Merhaba arkadaşlar. Merak ettiğim nokta, Windows 7'nin desteğinin bile kesilmiş olmasına rağmen halen daha dünya genelinde ortalama %15-20 civarında Windows 7 kullanıcısı olması.

Güncel teknolojileri desteklemeyen, UEFI modunda direkt olarak kurulamayan, USB 3.0 desteklemeyen ve artık güvenlik güncellemeleri almayan meşhur Windows 7 neden %5'in altında bir kullanım oranına düşmedi?

Not: Windows 10'dan gerçek manada nefret edenleri anlıyorum. Ben de Windows 10 güncellemelerinin sıkıntılarını çektim. Fakat bazı teknoloji yobazları hayatında hiç Windows 10 kullanmadığı halde "Windows 10 oyun bile açmıyor, Windows 7 forever!" Diyorlar. Nedir bu önyargı? Bir deneseydin önce, eğer gerçekten memnun kalmasaydın o zaman istediğin kadar Windows 10'u kötüle ve eleştir. Fakat hiç kullanmadan eleştirmek nedir?

@Recep Baltaş

Windows 10 arayüzü Windows 7'ye oranla çok zordur ben ilk geçtiğimde çözene kadar 1 ayımı aldı ve hala 4/4'lük ayarlarını bilmem başlat menüsü bile çok karmaşık eskiden yazardık 1 programla ilgili 20 seçen sunardı Windows 10'da 2 3 şey sunuyor Windows 7 daha az RAM kullanır Windows 10 sisteme sömgüre uygular ve PC'si çok iyi olmayan arkadaşlarımız da geçmiyor RAM'ler düşük olunca FPS'ler düşük Windows 10'la daha da düşürürler.

Windows 10 arayüzü Windows 7'ye oranla çok zordur ben ilk geçtiğimde çözene kadar 1 ayımı aldı ve hala 4/4'lük ayarlarını bilmem başlat menüsü bile çok karmaşık eskiden yazardık 1 programla ilgili 20 seçen sunardı Windows 10'da 2 3 şey sunuyor Windows 7 daha az RAM kullanır Windows 10 sisteme sömgüre uygular ve PC'si çok iyi olmayan arkadaşlarımız da geçmiyor RAM'ler düşük olunca FPS'ler düşük Windows 10'la daha da düşürürler.
Windows 10 şuan en stabil Windows sürümüdür ve FPS düşmez, tamamen yanlış biliyorsunuz. Hem Windows 10'un arayüzü daha sade ve daha kolay, alışamamak sizin sorununuz.

Windows 8. 1 de pubg yağ gibi akarken bugün Windows 10 da saçma sapan kasıyor. Kim diyor Windows 10 sorunsuz diye?

Windows 10 şu an en stabil Windows sürümüdür ve FPS düşmez, tamamen yanlış biliyorsunuz. Hem Windows 10'un arayüzü daha sade ve daha kolay, alışamamak sizin sorununuz.

Bunu neye dayanarak söyledin bilmem ama RAM kullanım farklarına bakarsanız çok daha iyi anlayacaksınız arayüzü Windows 7'den 10'a geçenler için %90'lık bir kitle için zor sizin için bilemem ama yakınımdaki çoğu kişi zorlandığını dile getirdi.

Windows 8.1 de PUBG yağ gibi akarken bugün Windows 10 da saçma sapan kasıyor. Kim diyor Windows 10 sorunsuz diye?
Hemen işletim sistemine suç atıyorsun, sisteminde sorunu ara bence, Windows 8.1 destekleyen ekran kartına Windows 10 kurarsan, tabi kasmalar yaşarsın.
Bunu neye dayanarak söyledin bilmem ama RAM kullanım farklarına bakarsanız çok daha iyi anlayacaksınız arayüzü Windows 7'den 10'a geçenler için %90'lık bir kitle için zor sizin için bilemem ama yakınımdaki çoğu kişi zorlandığını dile getirdi.
O çoğu kişiye ben dahil değilim herhalde, uzun süreler Windows 7 kullandım ve, Windows 10 daha sade geldi bana. Windows 10 LTSC sürümlerini deneyin, RAM kullanımları 800-900 MB'lere düşüyor, biz tabi sana 2 GB DDR2 RAM, Athlon II'li sisteme Windows 10 kur demiyoruz.

Yeni sürümleri denedinizmi 1909'da bu sorun çözüldü artık stabil :)
ve artı olarak yakın zamanda gelecek olan 2004 sürümünde bu olay tamamıyla çözüme kavuşcak çok aman aman güçlü diyemeyeceğimiz telefonlarda bile Win 10 çalışıyor bu durumu kafanıza takmayınız dediğim telefonların RAM'i 2-3GB.

Geri
Yukarı