Windows 7'yi hızlandırmak için tavsiyeler

Onur Batı

Kilopat
Daha fazla  
RAM
4 gb
SSD veya HDD modeli
WD 750 gb harddisk
Ekran kartı
AMD Radeon HD 8750 M
İşlemci
intel core i5
Herkese selam. İsmim Onur Batı. Yıllar geçtikçe çöken bilgisayarımda hız sorunu yüzünden tekrar geldim.

Burada çok vakit geçirmiyorum ancak sorunumla ilgili olabilecek en son konu Windows 7 hızlandırma bu sayfada açılmış. İyi bir çözüm önerisi ile karşılaşamadım. Bu yüzden burada hızlandırma adına çözüm tavsiyesi almaya geldim.

Bu ekonomide can yoldaşım külüstür ile devam etme zorunluluğum var. 🥺

Eğer açıksa dizin oluşturmayı kapatabilirsiniz ancak bence en mantıklı seçenek ssd ve ram takviyesi olurdu.

Herkese selam. İsmim Onur Batı. Yıllar geçtikçe çöken bilgisayarımda hız sorunu yüzünden tekrar geldim.

Burada çok vakit geçirmiyorum ancak sorunumla ilgili olabilecek en son konu Windows 7 hızlandırma bu sayfada açılmış. İyi bir çözüm önerisi ile karşılaşamadım. Bu yüzden burada hızlandırma adına çözüm tavsiyesi almaya geldim.

SSD almak ve Ram almak.

Ubuntu at bence, benim de eski windows 7 bilgisayarım vardı ama bütün sürücülerden destek çekildi herhalde mesela zamanla bluetooth filan çalışmadı. Ama ubuntu atınca düzeldi baya. Güzel oluyor linux bi farklı. MS Office yok ama playonlinux'tan 2010 sürümlerini bi şekilde yüklersin. Onun dışında uygulama filan yüklemek zevkli, terminal filan kullanırsın komutlar filan öğrenirsin ;)

Windows 10'a geçmenizi öneririm.

Geri
Yukarı