Windows 7'yi Windows 10 yapma

fdfgdse

Centipat
Daha fazla  
Windows 7 Win 10'a yükseltilebilir mi? PC çöker mi? Bir de yükseltirken elektrikler giderse ne olur? Benim PC çok eski de 7 yıllık.

Sistem ozelliklerini belirtmeniz lazim 4 GB RAM'le bile Windows 10 verimli calismiyor.
Sistemini belirtmeden net bir şey diyemeyiz.

Microsoft'un sitesinden windows 10 iso dosyasını indirmen gerekiyor. RAM'in 4-5-6-8-12-16 ise X64 olanı, 4'den düşük ise X86 olan isoyu indirmelisin. İndirdiğin iso dosyasını winrar programı ile klasöre çıkartıp setup exe doyasını çalıştırın. Sonrasında kuruluma devam ettikten sonra yükseltme ve normal kurulum seçeneği çıkacaktır. Yükselt diyip sistemin windows 7'den windows 10'a yükseltmesini bekleyin. Bir kaç defa yeniden başlatacaktır sonrasında dosyaların silinmeden yeni windows 10'un hayırlı olsun.

Bir işletim sistemi ne kadar donanım isteyebilir saçma sapan yorumlar yapmayalım lütfen. Alt tarafı 20-30 tane gereksiz uygulamaların doldurulduğu hatalarla dolu olan bir windows 10 sonuçta. Q6600 ve 320GB samsung HDD ile kullanıyorum, HDD 5 senelik ve bir kaç hizmeti ve arkaplan da çalışan windows 10 uygulamalarını kapattığında olay bitiyor zaten. Gereksiz disk kullanım hataları da eskide kaldı yani 3 veya 4GB ram'iniz minimum dualcore işlemciniz varsa kullanabilirsiniz.

Bizde eski bir bilgisayar var, Core 2 Quad Q8400 işlemcili 3GB RAM ile Windows 10 Pro 64 Bit çalıştırıyor.

Windows 10 deneme sürümünü 7 gün ücretsiz kullandıktan sonra sadece kişiselleştirme ayarlarını kullanmadan kullanabilirsin. Tek yapman gereken indirip kurmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı