Windows 8.1.1 Ekran Soluklaşması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hangi çözünürlükte rahat ediyorsan sorun yoksa onda kalabilirsin. İleride değiştirebilirsin. HDMI olan bir monitör alman zaten gerekli idi.
Bana hayal gibi geliyor çünkü ailem hiç yardım etmiyor, yaşımda düşük olduğu için gelirim yok ama alabilirsem 750ti almayı düşünüyorum, illaki monitör değiştirmem gerekirse bu karttan iyi performans alabileceğim bir monitör önerebilir misiniz acaba ?

Bana hayal gibi geliyor çünkü ailem hiç yardım etmiyor, yaşımda düşük olduğu için gelirim yok ama alabilirsem 750ti almayı düşünüyorum, illaki monitör değiştirmem gerekirse bu karttan iyi performans alabileceğim bir monitör önerebilir misiniz acaba ?
İlk önce bütçeyi biriktir 200tl civarına sonra bakarız monitör'e. 750ti almadan önce monitör almaya bak derim ben. 750ti alıp o monitörle birşey yapmazsın yani tam istediğini karşılamaz.

İlk önce bütçeyi biriktir 200tl civarına sonra bakarız monitör'e. 750ti almadan önce monitör almaya bak derim ben. 750ti alıp o monitörle birşey yapmazsın yani tam istediğini karşılamaz.
Çok haklısınız ama bu kartla'da yola devam edilmez gibi geliyor bana yanlış mı düşünüyorum?

Sistemin imzadaki ise ilk önce Anakart, ram ve işlemciden başla derim. 750ti alıp sistemi zorlarsın ve monitör de o boyutta sıkıntı çıkartır. Kısaca bence hiç masraf yapma biriktirebildiğin kadar biriktir Dediğim parçaları değişecek akdar olunca. O zamana kadar zaten yeni modeller çıkar ve ucuzlamış olurlar yenilersin sistemi. Eğer yinede kararlıysan pcı 2.1 olan kartlara bak ve fazla pahalı alma.

Sistemin imzadaki ise ilk önce Anakart, ram ve işlemciden başla derim. 750ti alıp sistemi zorlarsın ve monitör de o boyutta sıkıntı çıkartır. Kısaca bence hiç masraf yapma biriktirebildiğin kadar biriktir Dediğim parçaları değişecek akdar olunca. O zamana kadar zaten yeni modeller çıkar ve ucuzlamış olurlar yenilersin sistemi. Eğer yinede kararlıysan pcı 2.1 olan kartlara bak ve fazla pahalı alma.
Anakart sipariş ettim zaten yani Allah nasip ederse bu hafta içinde elime ulaşır diye düşünüyorum. Ram 8 Gb 1333 Mhz olacak ve anakart Gıgabayte GA-G41M-Combo olarak değişecek. Parça elime ulaşınca imzamı güncelliyeceğim. İşlemci değiştirmeme gerek yok diye düşünüyorum, benim için yeterli değil midir ki ?

Ramler'i bence iptal edin OC olarak çalıştıracağı yazıyor sıkıntı çıkartabilir size. Ayrıca yine LGA775 olan bir anakart'a yatırım yapmak ölü yatırımdır.
Güncel ve ucuz bir sistem almanız daha iyi olurdu. En azından 750ti ve Anakart, ram fiyatını, yeni ürünlere yatırıp sonra Monitör ve Ekran kartı için biriktirmeye başlayabilirdiniz.

Ramler'i bence iptal edin OC olarak çalıştıracağı yazıyor sıkıntı çıkartabilir size. Ayrıca yine LGA775 olan bir anakart'a yatırım yapmak ölü yatırımdır.
Güncel ve ucuz bir sistem almanız daha iyi olurdu. En azından 750ti ve Anakart, ram fiyatını, yeni ürünlere yatırıp sonra Monitör ve Ekran kartı için biriktirmeye başlayabilirdiniz.
İmzam'daki işlemci ve kasa bana hediye geldi. Bellek'lere de para vermedim onlar'ıda akrabam verdi, yani çoğu parçam bedava gelmişken değerlendireyim dedim çevremde benimkinden kat kat düşük işlemcilere bakıyorum bir de benim işlemcime bakıyorum şükür ediyorum :).
Ben bu sistemde işlemciyi İntel Pentium Dual Core E2200 2.20 Ghz ile kullanıyordum bundan 5 ay öncesine kadar ve tam 6 yıl bu şekilde dayandım. Bunu düşününce toplamayı düşündüğüm bilgisayar bana sanki fazla gelcek gibi düşünmüyor değilim:D.
Not: 240 Gb Ssd, 1TB Hdd ve Hyper 212 evo eklemesi yapacağım bilgisayara. (750ti hariç onu bilemiyorum alabilir miyim alamaz mıyım :))

:) Dediğiniz Hdd ve SSD daha çok ölü yatırıma dönüşecek. Yinede sen bilirsin.
Çevreye bakarsam ölü yatırım kendi bilgisayarıma bakarsam süper bir yatırım olacak:). Yardımlarınız için teşekkür ederim hocam konu kilitlenebilir ben 1360x768'le yola devam :D.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı