Windows 8.1.1 Ekran Soluklaşması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Enes Doğan

Kilopat
Makaleler
11
Yer
Denizli
Daha fazla  
Ekran'ım 1366x768 çözünürlükteyken formattan sonra bir hafta içinde yazılar soluklaşıyor. Sonra 1360x768 çözünürlüğüne aldığım'da sorun çıkarmadan kullanıyorum. Bu sorun Windows 7'de olmuyor. Ne yapabilirim ?
Adsız1.png
Adsız2.png

Resimlerde ikisinde de aynı netlik'te çıkmış ama bana görüntü soluk gözüküyor. Monitör'de sorun olsa Windows 7'de de yapmaz mıydı? Yardım ederseniz çok sevinirim.
Not 1: Monitörün kutusundan çıkan orjinal VGA kablosunu kullanıyorum.
Not 2: Windows 8' deyken driver'ı kaldırdığımda sorun düzelmişti. Ama o zaman oyun'da performans düşüyor.

Monitördendir heralde TV'ye bağla ondada mı soluklaşma var mı?

TV var, ancak Lcd yani çözünürlüğü 640x800 de görüntü verebiliyor sadece. Yoksa televizyon'da ''Limit Dışı'' yazısı çıkıyor. Yani TV'ye takarsam sorunu anlıyamam.

Son düzenleme:
Hepsinde öyle diyorsa Monitör modelini yaz, hepsinde parametre hatası veriyorsa aygıt yöneticisinden monitörü kaldır.
Monitörün sağ üst köşesinde ''SyncMaster S19B150'' yazıyor. Bilgisayarı yeniden başlattım ve tekrar o proğram'a girdim, bu sefer hata vermedi ve en alttakini seçtim. Yükledi ancak görüntü bana hayla bulanık gözüküyor.

Aygıt yöneticisin'den kaldırdım, kutusun'daki CD'den kurulum yaptım.
Şu anda son durum 1360x768'de sorunsuz çalışıyor, 1366x768'e aldım mı bana görüntü soluk gözüküyor.
Adsız.png

Hocam ne yapabilirim Windows 8.1.1 Monitör'ümle uyum mu sağlamıyor ?

Sürücüsüz kullanın o zaman. Sürücünüz en fazla Win8 destekli. Yeni bir kullanıcı açıp sürücü yüklemeden deneyin. Eğer yine olmazsa sürücüsüz devam edin veya Samsung'a bildirin.
Sürücülü ve sürücüsüz ikisinde de aynı. Şu anda 1360x768'de sorun yok böyle devam etsem sorun olur mu ?
O 6 Pixell için bu kadar uğraşmaya değer mi ?
İleride bu monitör'ü değiştirmeli miyim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı