Windows 8.1 %100 disk kullanımı

Aybars Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon HD 7670M 1 GB,İntel Core i5 3210M,4 GB RAM
Merhaba, çok garip bir sorun var bilgisayarımda. Sorun şu: Bilgisayarım donuyor %100 disk kullanımı olunca ve bütün videolara baktım, hiçbiri işe yaramadı. Çözümü nedir?
İşletim sistemim Windows 8.1 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisine girip işlemler sekmesinden disk i secin en çok hangi uygulama kullanıyorsa en üste o çıkacaktır bu sayede anlayabiliriz.

HDD eskidiyse bu normal. HDD'yi sömüren SysMain hizmetini kapatabilirsiniz. Çalıştırı açıp services.msc yazın ve entera basın. Karşınıza bütün Windows hizmetleri çıkacak. SysMain'i bulun ve sağ tıklayıp durdur deyin. Sonrasında tekrar sağ tıklayıp özelliklere girin. Başlangıç türünü devre dışı olarak ayarlayın. Sorununuz büyük ihtimal çözükecek.

Windows 8.1 hiç tavsiye etmiyorum bir çok sorunu var 10 a yükseltmenizde fayda var birinin 8.1 yüzünden bir kaç ay çalıştığı projenin silindiği ve kurtaramadığını duymuştum arkadaşımın yurtta oda arkadaşıydı kullanmamanızda fayda var

Artı -1 Eksi
Harddiskinizde bir problem olabilir. Aynı sorun daha önce benimde başıma gelmişti. Harddisk sentinel gibi uygulamalardan disk sağlına bakın.
disk sağlığım 60'da hard disk sentinel ile tarama yaptım orta çıktı.
Windows 8.1 hiç tavsiye etmiyorum bir çok sorunu var 10 a yükseltmenizde fayda var birinin 8.1 yüzünden bir kaç ay çalıştığı projenin silindiği ve kurtaramadığını duymuştum arkadaşımın yurtta oda arkadaşıydı kullanmamanızda fayda var
Malesefki windows 10 kurduğumda çok kasıyor ve oyun oynayan birisiyim.

Geri
Yukarı