Windows 8.1 24 Haziran'da desteği sona eriyor

Bence işletim sistemi olarak güzel. Ancak tablet kullanır gibi olduğu için arayüzü hiç hoş değil. Ben de 1 hafta öncesine kadar kullanıyordum zaten. Sonrasında Win10'a geçtim. Windows 8.1 bayağı hafif bir işletim sistemi ancak uygulama desteği de bitecek. Steam yaklaşık 215 gün sonra açılmayacak en basitinden. Benim bilgisayarımı zamanında uçuşa geçirmişti ancak şuan bence de kullanılmaz.

Bence işletim sistemi olarak güzel. Ancak tablet kullanır gibi olduğu için arayüzü hiç hoş değil. Ben de 1 hafta öncesine kadar kullanıyordum zaten. Sonrasında Windows 10'a geçtim. Windows 8.1 bayağı hafif bir işletim sistemi ancak uygulama desteği de bitecek. Steam yaklaşık 215 gün sonra açılmayacak en basitinden. Benim bilgisayarımı zamanında uçuşa geçirmişti ancak şu an bence de kullanılmaz.

Haklısınız. Arayüz bence alışıldık bir şey. Metro arayüzü olmadan Windows 8 aslında makyajlı Windows 7 aynı bugünkü kullandığımız makyajlı Windows 8'ler gibi. Steam desteği yıl sonu, uygulama desteği ay sonu bitecek. Ben yıl sonu 10'a geçmeyi düşünüyorum. Malum SSD yok. Bekleyeceğiz.

Biliyorsunuz Windows 8.1 için destek kesilmiş durumda. Ancak 24 Hazirana kadar Microsoft Store'daki uygulamalar 8.1 de güncel kalmaya devam edecek. Yani dolaylı yoldan Microsoft Store sayesinde 8.1 hala destekleniyor denebilir. Windows 7'nin desteği kesilmesinden 3 yıl geçmesinin ardından da 8.1 hala iyi bir seçenek. Hafifliği ve stabilize bir sürüm olması nedeniyle benim için yeri ayrı. Siz güvenlik desteği çekilmese kullanmaya devam eder miydiniz?
Eğer desteği olsa hem FPS'imi törpülemediği için hemde o harika Aero tema ve retro arayüz için hala kullanırdım ki. Windows 7'den sonra en uzun kullandığım işletim sistemidir.

Bugün destek kesilmis olmasi lazim.

30 Haziran olunca bitiyormus.

Son düzenleme:
Birkaç gün önce 8.1 son uygulama güncellemelerini aldı ve resmen tarihe karıştı. Yıl sonu Steam'de desteği kesecek ve %3'lük kullanıcı kitlesi mecburen Windows 10'a geçecek. Muhtemelen son PC dostu Windows sürümüydü.

Çoğu kişinin aksine en iyi Windows sürümlerinden biri olduğunu ve eski PC dostu olduğunu düşünüyorum. Eski cihazımda birçok Windows sürümü kullandım. En güzel çalışan Windows, Windows 8.1 oldu. Umarım yeni Windows sürümlerini batırmak yerine daha iyi hale getirirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı