Windows 8.1 24 Haziran'da desteği sona eriyor

emirhan789

Hectopat
Biliyorsunuz Windows 8.1 için destek kesilmiş durumda. Ancak 24 Hazirana kadar Microsoft Store'daki uygulamalar 8.1 de güncel kalmaya devam edecek. Yani dolaylı yoldan Microsoft Store sayesinde 8.1 hala destekleniyor denebilir. Windows 7'nin desteği kesilmesinden 3 yıl geçmesinin ardından da 8.1 hala iyi bir seçenek. Hafifliği ve stabilize bir sürüm olması nedeniyle benim için yeri ayrı. Siz güvenlik desteği çekilmese kullanmaya devam eder miydiniz?

Dosya Ekleri

• indir.png
    indir.png
    4,2 KB · Görüntüleme: 53
Biliyorsunuz Windows 8.1 için destek kesilmiş durumda. Ancak 24 Hazirana kadar Microsoft Store'daki uygulamalar 8.1 de güncel kalmaya devam edecek. Yani dolaylı yoldan Microsoft Store sayesinde 8.1 hala destekleniyor denebilir. Windows 7'nin desteği kesilmesinden 3 yıl geçmesinin ardından da 8.1 hala iyi bir seçenek. Hafifliği ve stabilize bir sürüm olması nedeniyle benim için yeri ayrı. Siz güvenlik desteği çekilmese kullanmaya devam eder miydiniz?

Windows 7 ve Windows 10'u tek geçerim zaten asla 8 veya 8.1 kullanmadım, direkt Windows 7'den Windows 10'a geçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında Windows 10 birkaç yıldır baya stabil. İlk çıktığı yıllarda kullanması bir dertti bence. Sürekli görev çubuğu donuyordu. Başlat açılmıyordu. Birkaç yıla 11 de güzel stabil olur.

Windows XP - 7 - 8.1 ve 10 için bende hepsinin yeri ayrıdır. Hepsini severek kullandım, Windows 8.1 ve 7 hatta XP yanımdaki bilgisayarlarda kurulu duruyor :)

Aslında Windows 10 birkaç yıldır bayağı stabil. İlk çıktığı yıllarda kullanması bir dertti bence. Sürekli görev çubuğu donuyordu. Başlat açılmıyordu. Birkaç yıla 11 de güzel stabil olur.

HDD de Windows 10 kullanan biri olarak gerçekten çok ağır çalışıyor. 3 GB RAM'li iş bilgisayarımda 8.1 kurulu ve çok daha stabil, temiz çalışıyor. 10 da çok fazla gereksiz hizmet var çoğu zaman kullanmıyoruz bile.

Bu arada düzeltme yapayım mağaza(uygulama) desteği 30 Haziran'da bitiyormuş bu tarihten sonra Microsoft 8.1'den elini tamamen çekmiş olacak. Hala güvenlik güncellemesi alan tek Windows 10 altı sürüm ise: Embedded 8.1 ındustry sürümü onun için son tarih 11 Temmuz 2023. böylece Microsoft tüm dikkatini 11'e çevirmiş olacak.

Geri
Yukarı