Windows 10 Home ve Pro için 1809 sürümü desteği yarın sona eriyor

Merhaba arkadaşlar. Windows 10 sürüm 1809 (Ekim 2018 güncellemesi) desteği Home, Home Single Language ve Pro kullanıcıları için yarın, yani 10 Kasım 2020'de sona eriyor. Eğer Windows 10 Home, Home Single Language veya Pro kullanıyorsanız ve hala 1809 sürümünde iseniz bir an önce 20H2 sürümüne (yani Ekim 2020 güncellemesine) geçmenizi öneririm.

Eğer kurumsal bir kullanıcıysanız ve Windows 10 Enterprise sürüm 1809 kullanıyorsanız 11 Mayıs 2021'e kadar güncelleme almaya devam edeceksiniz.

Konuya ilgili resim;
IMG_20201109_213015.jpg

Kaynak;

Gereksiz bir ön yargı 20H2 sürümüne güncelledim şu ana kadar hiç sorun yaşamadım.

20H2'de görmeseniz dahi bir sürü problem var ara güncellemeleri vermekte çekiniyor Microsoft bey ayda yılda bir artık ara güncelleme geliyor şunu söylemek gerekirse Windows 10 vasat bir sistem bence 7'nin eline hiçbiri su dökemez.

20H2'de görmeseniz dahi bir sürü problem var ara güncellemeleri vermekte çekiniyor Microsoft bey ayda yılda bir artık ara güncelleme geliyor şunu söylemek gerekirse Windows 10 vasat bir sistem bence 7'nin eline hiçbiri su dökemez.
Yüksek sistemler için W10 performansını hiçbir işletim sistemi vermiyor. Düşük sistemler için haklı olabilirsin.

Yüksek sistemler için Windows 10 performansını hiçbir işletim sistemi vermiyor. Düşük sistemler için haklı olabilirsin.

Vallahi sana şöyle söyleyeyim en yüksek sistemide kullansan Windows 10 bana göre vasat her zamanda öyle kalacak çünkü güncellemelerler çöp ettiler en güzeli senede 1 büyük güncelleme yeterdi sorunsuz olsun yeter ki ama adamlar dinlemiyor ki hertarafları sorun.

Bugün itibarıyla Windows 10 sürüm 1809 için Home ve Pro sürümlerinde kurulabilecek son güncelleme (Build 17763.1577) yayınlandı ve 1809 desteği sona erdi. Eğer halen daha Windows 10 sürüm 1809 kullanıyorsanız artık 20H2 sürüme geçmenizi şiddetle tavsiye ederim. Aksi takdirde sisteminiz virüslere karşı açık hale gelebilir.

Microsoft'un sitesinden alıntı;

"IMPORTANT: Windows 10, version 1809 reached end of service on November 10, 2020 for devices running Windows 10 Home, Pro, Pro for Workstation, and IoT Core editions. These devices will no longer receive monthly security and quality updates that contain protection from the latest security threats. To continue receiving security and quality updates, Microsoft recommends updating to the latest version of Windows 10."

Türkçe meali;

"ÖNEMLİ: Windows 10 sürüm 1809, 10 Kasım 2020'de Windows 10 Home, Pro, Pro for Workstation ve IoT Core sürümlerini kullanan cihazlar için hizmet sonuna ulaştı. Bu cihazlar artık güncel güvenlik tehditlerine karşı koruma içeren hiçbir aylık güvenlik ve kalite güncellemesi almayacaktır. Microsoft, güvenlik ve kalite güncellemelerini almaya devam etmek isteyenlere en güncel Windows 10 sürümüne güncellemesini önerir."

windows 10 1809 desteği sona erdi home ve pro için.png

Kaynak;

Geri
Yukarı