Windows 8.1 başlangıç programları nasıl ayarlanır?

komador1998

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben solid state disk kullanmıyorum. Arkadaşımın bilgisayar açılışını görünce benim bilgisayarım çok yavaş açılıyormuş gibi gelmeye başladı. Dolayısıyla her açılışta biraz sinirleniyorum.

Bu programların hepsini başlangıçta aynı anda başlatmaktansa dakika başı bir tane başlatma programı veya windows'dan ayarlama şansımız var mı?

En azından hepsi aynı anda başlamaya çalışacağına ilk önce anti virus bir dakika sonra mesela geforce bir dakika sonra GPU tweak gibi.

Yardım etmek isteyenlere şimdiden teşekkür ederim.

Belli aralıklarla başlatma değil de gereksiz programları başlatmayarak hızlandırabilirsiniz. Onu da Görev yöneticisi-> Başlangıç ayarları bölümünden yapabilirsiniz.

Öncelik atama yok sanırım. Görev yöneticisi -> Başlangıç bölümündeki uygulamaları Devre Dışı bırakmanız yararınıza olacaktır.

Ayrıca msconfig -> Önyükleme -> Gelişmiş Seçenekler kısmından İşlemci Sayısı seçeneğindeki en yüksek sayıyı seçin. Bu sayede de açılış hızlanacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı