Çözüldü Windows 8.1 bildirim alanında oluşan saydamlık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
@İbrahim Yıldırım kullanırken sıkıntı çıkartıyor demiyorum bu sitede herkes öneriyor win 7'den ne kadar stabil olabilir ki ?
Win 8.1 yüklediğin anda en az 3 sorun ile kuruyorsun ya ekran kartı görmüyor ya etkinleştiremiyorsun. İllaki bir sorun çıkıyor. Ben valla anlamıyorum herkes öneriyorum. Burada link de var ama etkinleştirme konusunda yardımcı olunmuyor. Link atamayız deniliyor adminler paylaşsa ya özelden buyrun etkinleştirin diye.

Daha 200 sayfa var ve hala burada gelmiş win 8.1 sorunsuz diyorsun.
Kısa bir örneği...

Z8jBIGE.jpg

Verdiğin örnek o kadar saçma sapan ki anlatamam. Burada 200 sayfa boyunca sadece 8.1 sorunları mı var ? Windows 7'de hiç sorun yaşanmıyor der duyan da :) Komiksin ama boşuna kasma. Windows 7 de XP gibi silinecek. Microsoft yarın öbürgün bir zorunluluk getirecek ve istesen de istemesen de güncelleyeceksin :)

Konuya gelince: Kurduğunuz bir program yüzünden böyle olmuş olabilir. Eski sürüm bir program kurdunuz mu? Ya da bir tema vs ?

Full Glass mı yükledin yoksa ? o_O
hiçbir şey yüklemedim.

Bilgisayarı yeni aldım standart programlar dışında Avast premier antivirüs programı kurdum. Yeni olmasına karşın bu sorunu çözemedim.

Avast antivürs programını kaldırıp bir kaç gün test edeyim bakalım. Sorunlar devam ederse göndereceğim garantiye. Aslında iade hakkım var. 3. kez değişti pc farklı farklı sorunlarla geldi. Biraz sağlam gibi geldi bu üründe bakalım bu sorunu çözebilirsem.

Bu sorun genellikle son alınan Windows Update'lerinden kaynaklanır. Sistem Geri yükleme yapın, ve güncelleştirmeli teker teker yükleyin. Muhtemelen sorununuz düzelecektir. Bu sebepten dolayı bilgisayarı iade etmenize gerek yok. Bu yazılımsal ve oldukça basit bir sorundur.. Sağlıcakla :)

@İbrahim Yıldırım kullanırken sıkıntı çıkartıyor demiyorum bu sitede herkes öneriyor win 7'den ne kadar stabil olabilir ki ?
Win 8.1 yüklediğin anda en az 3 sorun ile kuruyorsun ya ekran kartı görmüyor ya etkinleştiremiyorsun. İllaki bir sorun çıkıyor. Ben valla anlamıyorum herkes öneriyorum. Burada link de var ama etkinleştirme konusunda yardımcı olunmuyor. Link atamayız deniliyor adminler paylaşsa ya özelden buyrun etkinleştirin diye.

Daha 200 sayfa var ve hala burada gelmiş win 8.1 sorunsuz diyorsun.
Kısa bir örneği...

Z8jBIGE.jpg
Dostum güncellik en iyidir korsan ise tabi bu kadar sorun çıkar.

Sorun yazılımsal olduğunu msi garanti firması servispoint belirtti. Donanımsal olmadığını yazılımsal bir sorun olduğunu. Windows 8.1 rtm işletim sisteminde oyunun fps si düşük olarak oynandığını. Farklı işletim sistemi kuruldu. Windows 7 de oyun fps değerleri yüksek çıktı. Herhangi bir sorunun olmadığını. Sorunun windows 8.1 işletim sisteminden kaynaklanabileceğini söylediler. Benim anlamadığım aynı işletim sistemini 3 farklı bilgisayara kurdum. Bilgisayarların kendi driverları hariç diğer tüm programları ortak kurduk diyebilirim. Sadece benim bilgisayarımda sorun çıktı. Aklıma da MSİ bilgisayarımın driverlarından dolayımı sorun alıyorum diye soru işaretleri kaldı.

Garanti servisinden geleli 4-5 gün oluyor. Bugün İnternet download manager programını kurayım dedim. Kurdum ve bir kaç indirme yaptım. İndirme yaparken aynı sorun ile karşılaştım. Büyük ihtimal internet download manager ile bilgisayarın driverı çakışıyor tahminimce.

Bence İnternet Download Manager ile ilgili değil ben de Windows 8.1 kullanıyorum İdm ile dosyalar indiriyorum hiç sorun yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı