Windows 8.1 boot menüsü gelmiyor

Fraggle

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Önceden bilgisayarımda bir sorun oluşmuştu ve ben de bunu çözmek için format attım ve siteden birçok arkadaşın tavsiyesi üzerine Windows 8.1 Single Language'a geçtim. Fakat düşündüğümden çok daha ağır çalışıyor ve problemler yaşatıyor.

Bunun üzerine tekrar Windows 7 ye dönmeye karar verdim. Bu sefer de boot menüsünde USB gözüküyor ilk sıraya alıyorum fakat USB bootlanmadan normal Windows 8.1 tekrar açılıyor. Bazı yerlerde "Secure Boot" ayarını disable yapın demişler fakat ben BIOS'umda öyle bir ayar göremedim. Bu problemi nasıl çözebilirim?

Şimdiden teşekkürler! :)

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS menüsünde Order Boot devices gibi bir şey gelmesi gerekir göremezsen açılırken hemen ESC bas, ondan sonra yanlış hatırlamıyorsam F9 (başka bilgisayarlarda değişiklik gösterebilir) select Boot device yazması lazım.

BIOS menüsünde Order Boot devices gibi bir şey gelmesi gerekir göremezsen açılırken hemen ESC bas, ondan sonra yanlış hatırlamıyorsam F9 (başka bilgisayarlarda değişiklik gösterebilir) select Boot device yazması lazım.
Yanlış anlamadıysam USB belleği 1. sıraya almamı istiyorsunuz sorun da orda 1. sırada olmasına rağmen format menüsü gelmeden normal Win8.1 açılıyor.

BIOS'um legacy olduğu için MBR olarak yazdırdım.

Kusura bakmayın yanlış konuya tıklayıp cevap vermişim :(. Kullandığınız ISO dosyası orijinal değilse ondan kaynaklı olabilir. Boot sorunları çıkartıyor sanırım. Aşağıdaki linkten ISO indirip deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı