Windows 8.1 Defender'ı nasıl kapatabilirim?

Bunu Defender arayüzü böyle mi diye sorulduğunda bakmak için Defender'ı açtığımda yapmıştım. Bir fark olmadı. Belki bilgisayarı yeniden başlatınca arkada çalışan antimalware gider mi diye deneyeyim.

Olmuyor bende de var çözümünü bulamadım bulursam yazarım.
Neden Defender'i kapatmak istiyorsunuz? Açık olması çok daha iyi. Eğer Defender kullanmak istemiyorsanız Windows 7 kurabilirsiniz destek bittiği için Defender'i yok.

Engel oluyor setuplara.

RAM sorunu, kıytırık HDD'mi kullanılmaz hale getirmesi gibi sebeplerden ötürü kapatmak istiyorum. Zaten korsan yazılım kullanan biri değilim. Oyunlara eklenti bile indirmiyorum. Virüs girmesi imkansız denecek kadar zor. Bu yüzden Defender denen illetten kurtulmaya çalışıyorum. Ben bunu Windows Defender Virüsten koruma hizmeti değil de Windows Defender RAM'den koruma hizmeti olarak görüyorum :D

Olmuyor bende de var çözümünü bulamadım bulursam yazarım.

Engel oluyor setuplara.

Biliyoruz herhalde.
RAM sorunu, kıytırık HDD'mi kullanılmaz hale getirmesi gibi sebeplerden ötürü kapatmak istiyorum. Zaten korsan yazılım kullanan biri değilim. Oyunlara eklenti bile indirmiyorum. Virüs girmesi imkansız denecek kadar zor. Bu yüzden Defender denen illetten kurtulmaya çalışıyorum. Ben bunu Windows Defender virüsten koruma hizmeti değil de Windows Defender RAM'den koruma hizmeti olarak görüyorum :D

O zaman Windows 7 kurun Defender'i yok tam size göre:)

Ama sistemde bir güvenlik açığı çıkarsa bu kapatılmayacak ve bu da risk oluşturacak. Bir de ben Windows 7'de internete bağlanamıyordum. Bazı siteler çalışmıyordu. Bir de tasarımı artık çok eski geldiği için de 8.1 kullanıyorum. 7'de bulup da yeni Windows'larda bulamadığım şeylerden bir kaçı Aero'lu görev çubuğu ve pencere kenarlıkları, arkada çalışıp disk kullanımını arttıran hizmetlerin olmaması ve 1000'den fazla hasarlı kısmı olan eski 80 GB'lık diskte bile SSD varmış gibi tıkladığım her şeyin anında çalışması.

Ama sistemde bir güvenlik açığı çıkarsa bu kapatılmayacak ve bu da risk oluşturacak. Bir de ben Windows 7'de internete bağlanamıyordum. Bazı siteler çalışmıyordu. Bir de tasarımı artık çok eski geldiği için de 8.1 kullanıyorum. 7'de bulup da yeni Windows'larda bulamadığım şeylerden birkaçı Aero'lu görev çubuğu ve pencere kenarlıkları, arkada çalışıp disk kullanımını arttıran hizmetlerin olmaması ve 1000'den fazla hasarlı kısmı olan eski 80 GB'lık diskte bile SSD varmış gibi tıkladığım her şeyin anında çalışması.

Ben 3 yıla yakın Defender'siz kullandım. Windows 7 indirince Kaspersky indirerek bilgisayarını güvenli halde tutabilirsin hem Defender gibi kapatması zor değil bir virus olduğunu düşünürsen Kaspersky ile silebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 3 yıla yakın Defender'siz kullandım. Windows 7 indirince Kaspersky indirerek bilgisayarını güvenli halde tutabilirsin hem Defender gibi kapatması zor değil bir virus olduğunu düşünürsen Kaspersky ile silebilirsin.

Tamamda W7 1.30 dakikada açılırken W8 30-40 saniyede açılıyor sadece bu bile farkı anlamana yarar.

Daha yeni Windows 7'den Windows 8.1e geçtim. Windows 8.1 oyunlarda, arayüzde daha performanslı geldi bana.

Geri
Yukarı