Windows 8.1 Defender'ı nasıl kapatabilirim?

Beni anti virüs desteği değil de sistemin kendisinde bulunabilecek güvenlik açıkları korkutuyor. RAM ve disk sorunu çektiğimden kurtulmaya çalışıyorum. Bilgisayarı yeniden başlatıp bakacağım. Bir de 7'yi kullanmama sebeplerimden birisi ise tasarım benim için önemli ve 7'nin tasarımı eskidi artık. Ama yılına göre en efsane işletim sistemiydi.

W7 daha hızlı çalışıyor, fakat artık eskidiği için kullanmak sorun oluyor. Tabii bilgisayardan bilgisayara değişir.
Oyun oynuyorum ama eski oyunları (GMod, Half-Life, Sven Co-op, Half-Life 2 gibi) arada da 20 FPS Minecraft.

Beni anti virüs desteği değil de sistemin kendisinde bulunabilecek güvenlik açıkları korkutuyor. RAM ve disk sorunu çektiğimden kurtulmaya çalışıyorum. Bilgisayarı yeniden başlatıp bakacağım. Bir de 7'yi kullanmama sebeplerimden birisi ise tasarım benim için önemli ve 7'nin tasarımı eskidi artık. Ama yılına göre en efsane işletim sistemiydi?

Çözümü buldum.
Edit ya da işe yaramaz.

Son düzenleme:
Beni anti virüs desteği değil de sistemin kendisinde bulunabilecek güvenlik açıkları korkutuyor. RAM ve disk sorunu çektiğimden kurtulmaya çalışıyorum. Bilgisayarı yeniden başlatıp bakacağım. Bir de 7'yi kullanmama sebeplerimden birisi ise tasarım benim için önemli ve 7'nin tasarımı eskidi artık. Ama yılına göre en efsane işletim sistemiydi?

Galiba Windows 8.1'in Defender'ini kapatmanın bir yolu yok. Windows 10 kullan diyeceğim ama sistemine göre çok ağır bir işletim sistemi.

En başta da belirttiğim gibi 3. parti yazılım ve eklentileri kullanmak istemiyorum. Güvenlik konusunda saplantılıyım ama Defender'ı kapatmak konusunda başka :D
Ben sistemi yeniden başlatıp bir deneyeyim hizmet kaybolacak mı diye.

Bilgisayarı yeniden başlattım. Antimalware gitmedi. Bir de en çok sorunlardan birisi ise görseldeki hizmetin veya hizmetlerin sık sık diski kullanarak sistemi yavaşlatması oluyor.
Screenshot_1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı