Çözüldü Windows 8.1 Deneme süresi biterse ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

403052

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-
Ana sistem: Ryzen 5 5600, MSI GT 1030 GDDR5, 8 GB DDR4 RAM, MSI B550M PRO-VDH WIFI, 480 GB KIOXIA SATA SSD, MSI A750GL 750W, MSI M100R

İkinci sistem: i3 540, ASUS HD 5450 1 GB, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ASUS P7H55M-LX , 256 GB Patriot SSD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU

Üçüncü sistem: Pentium E6500, G41 Onboard GPU, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ECS G41T-M7, 250 GB HDD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU
-
Merhabalar. Windows 11 kullanıyorum fakat okuldayken Steam oyunlarında saat kasmak için bilgisayarı oyun açık şekilde açık bırakıyorum. Asıl HDD'm yıpranmasın diye ölüm aşamasında denebilecek 80 GB'lık eski bir HDD'ye Windows 8.1 kurdum ve bu işimi bu diskte gerçekleştiriyorum. Benim Windows 8.1 Pro lisansım vardı. Windows 11'e geçmeden önce asıl diskimde bu lisans ile Windows 8.1'i kullanıyordum. 11'e geçince bu diskte o 8.1 lisansını kullanmak istedim. Fakat Tekno Lisans sağ olsun yaşadığım bazı sorunlar vardı ve ilgilenmediler. Bunu detaylıca açıkladığım konuyu aşağıda bırakacağım.
Şimdi konuya gelecek olursak şu anda bu diskte Windows 8.1'in deneme sürümü var. Kaç gün olduğunu bilmiyorum. Biterse ne olur? Muhtemelen lisans alıp etkinleştirmeyi düşünmüyorum bu diski. Kişiselleştirme kısıtlamasından haberim var ayrıca.

Çözüm
Kullanmaya devam edersiniz fakat uyarılarla, hiçbir şey olmaz. Benim yedek bilgisayarım da Windows 8.1 ve etkinleştirme yapmadan kullanıyorum.
Dediğiniz gibi sadece kişiselleştirmede sıkıntı yaşarsınız, onun dışında sürekli etkinleştirme yazısı gelir karşınıza. Ekranın sağ altında da Windows kopyası filigranı belirir :)

Bu dediklerinizi yaşıyorum. Hatta okuldan gelip monitörü açtığım zaman beni mavi bir Windows'u etkinleştir uyarısı karşılıyor :D Bunlar dışında diyelim 1 yıl, 2 yıl Microsoft'a inat ettim etkinleştirmedim. Windows'a erişememem gibi bir olay yaşar mıyım, yoksa sadece Windows'u etkinleştir uyarısı ve kişiselleştirme ayarlarındaki kısıtlama ile mi kalır?

Kullanmaya devam edersiniz fakat uyarılarla, hiçbir şey olmaz. Benim yedek bilgisayarım da Windows 8.1 ve etkinleştirme yapmadan kullanıyorum.

Çözüm
Teşekkür ederim, Liseyi bitirene kadar eğer bu Windows'u silmezsem muhtemelen etkinleştirmeyeceğim :D

Geri
Yukarı