Windows 8.1 Desteği Sona Eriyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows 8.1, 10 kadar beğenilmedi ama değerini HDD ile kullanan biri olarak destek sonuna kadar öveceğim.

o7 saygı duruşu için herkese 1 saatlik ban

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows 8.1, 10 kadar beğenilmedi ama değerini HDD ile kullanan biri olarak destek sonuna kadar öveceğim.
Şuan dinliyor olmam:(

Artık Single-Player oynayanların Windows kullanmasını cidden mantıklı bulmuyorum. Multi-Player'lar da dediğiniz gibi anti-cheat'lerin yavaş yavaş Linux'a destek vermesiyle çözülmeye başlandı. Ben hiçbir sıkıntı yaşamadan Witcher 3, Warframe, Rocket League, Among Us, stumble guys falan oynadım. Artık Linux Windows'a ciddi ciddi zorlayıcı bir rakip. Her konuda.
Aynen öyle. Bilgisayar abimin olmasa (abim maalesef PUBG oynuyor. PUBG GNU/Linux'ta bildiğim kadarıyla hiç çalıştırılamıyor) bir dakika bile durmazdım ve GNU/Linux kurup keyfime bakardım. Windows lazım olursa da Dual Boot ile sorunu çözerdim.

Bir de açıkçası Windows 11'in tasarım dilini sevdiğimi söyleyebilirim. O yüzden GNU/Linux kullanacaksam Dual Boot yaparım. GNU/Linux'ta da epey güzel görünüşler elde edilebiliyor fakat özellikle font konusunda Microsoft'un Segoe font ailesini sevdiğimi söyleyebilirim. Özellikle de Segoe UI Variable varyantına bayılıyorum. Bu nedenle GNU/Linux'u tek kullanmayı pek düşünmüyorum. Ama eğer bu durum olmasaydı Windows'u bilgisayarımda hiç tutmazdım bile.

Bir de açıkçası Windows 11'in tasarım dilini sevdiğimi söyleyebilirim. O yüzden GNU/Linux kullanacaksam Dual boot yaparım. GNU/Linux'ta da epey güzel görünüşler elde edilebiliyor fakat özellikle font konusunda Microsoft'un segoe font ailesini sevdiğimi söyleyebilirim. Özellikle de segoe UI variable varyantına bayılıyorum. Bu nedenle GNU/Linux'u tek kullanmayı pek düşünmüyorum. Ama eğer bu durum olmasaydı Windows'u bilgisayarımda hiç tutmazdım bile.

O font kuruluyordur bence, bir araştırın.

O font kuruluyordur bence, bir araştırın.
Kurulsa bile bildiğim kadarıyla yasal değil. Çünkü Segoe font ailesinin telif hakları bildiğim kadarıyla Microsoft'a ait. Bu yüzden de onunla uğraşmak istemiyorum.

Windows-8.jpg

Microsoft, yaptığı paylaşımla birlikte Windows 8.1 desteğinin 10 Ocak 2023 tarihinden itibaren kesileceğini bildirdi. Diğer tüm sürümlerdeki gibi, Windows 8.1 çalıştıran bilgisayarları kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak artık yazılım ve güvenlik güncellemeleri alamayacağınızı belirtelim. İşletim sistemi 2013 yılında piyasaya çıkmıştı ve şu anda çok küçük bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Redmond devi, teknik yardım ve yazılım […]

Devamı: Windows 8.1 Desteği Sona Eriyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Dostlar masadan birer birer ayrılıyor.

Hocam peki bir sorum olacak. 8.1 desteği sona erdiğinde ne gibi bir sorunlar olacak?

Windows 8 ve ondan önceki işletim sistemleri gibi olacak. Bilgisayarına yazılım ve Windows Defender güncellemeleri gelmeyeceği için bilgisayarına virüs bulaşma ihtimali artacak, aynı zamanda Windows 8.1 ile ilgili teknik destek Microsoft forumunda ve Microsoft müşteri hizmetleri'nde verilmeyecek.

Windows 10 desteği bittiği gün o ısrarla Windows 7 savunan tayfa gibi olacağım.

Bekleriz aramıza kardeşim.

Geri
Yukarı