Windows 8.1 DriverPack kurulumu sonrası 0xc0000001 hatası

tknochil

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
3 GB
Merhaba. Windows 10'da PC çok yavaş kaldığı için dün Win 8.1 kurdum. Her şey başarılıydı, tek sorun sınırlı Wi-Fi idi. Driverpack'i daha önceden çok kullandığım için yine onu kurdum ve PC'yi tararken yükleme yaptığı anda PC aniden kapandı.
"Kişisel bilgisayarınız düzgün başlayamadı.
Çeşitli denemelerden sonra kişisel PC'nizdeki işletim sistemi başlatılamadı; onarılması gerekiyor.

Hata kodu: 0xc0000001.

Kurtarma araçları kullanmanız gerekir.

Başlangıç ayarları için F8 tuşuna basın." yazısı geldi.

F8'e basıyorum 9 secenek sunuyor, hepsini denedim bir sonuç alamadım. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var. Dünden beri uğraşıyorum ve bilgisayarın yazılım dilinden pek anlayan biri değilim.

Merhaba. Windows 10'da PC çok yavaş kaldığı için dün Win 8.1 kurdum. Her şey başarılıydı, tek sorun sınırlı Wi-Fi idi. Driverpack'i daha önceden çok kullandığım için yine onu kurdum ve PC'yi tararken yükleme yaptığı anda PC aniden kapandı.
"Kişisel bilgisayarınız düzgün başlayamadı.
Çeşitli denemelerden sonra kişisel PC'nizdeki işletim sistemi başlatılamadı; onarılması gerekiyor.

Hata kodu: 0xc0000001.

Kurtarma araçları kullanmanız gerekir.

Başlangıç ayarları için F8 tuşuna basın." yazısı geldi.

F8'e basıyorum 9 secenek sunuyor, hepsini denedim bir sonuç alamadım. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var. Dünden beri uğraşıyorum ve bilgisayarın yazılım dilinden pek anlayan biri değilim.
Birdaha yükleme yapın bence Hocam. Zaten sistemi yeni kurmuşsunuz. DriverPack yerine sürücüleri tek tek indirin, hem daha güncel olur.

Merhaba, muhtemelen bir disk hatası doğru ve eksiksiz kurulum olduğunu düşünüyorsanız Driverpack eskide kalmış olabilir. Disk temizleyip güncel sürücüleri manuel kurmayı deneyebilirsiniz.

Birdaha yükleme yapın bence Hocam. Zaten sistemi yeni kurmuşsunuz. DriverPack yerine sürücüleri tek tek indirin, hem daha güncel olur.
Hocam daha önce usb ya da cd ile format atma deneyimi hiç yaşamadım. Microsoft dan indirip iso ile kuruyordum. Şuan elimde bir adet içinde verilerimin olduğu bi usb var win8.1 i usb ye aktarıp kurabiliyormuşum galiba ama bu ince ayrıntıları pek bilen biri değilim nasıl yapabileceğimi bilen biri anlatırsa harika olur tam 1 gündür uğraşıyorum bi kaç yabancı video buldum 0xc0000001 Hatası için fakat pek anlamadım:)

Hocam daha önce usb ya da cd ile format atma deneyimi hiç yaşamadım. Microsoft dan indirip iso ile kuruyordum. Şuan elimde bir adet içinde verilerimin olduğu bi usb var win8.1 i usb ye aktarıp kurabiliyormuşum galiba ama bu ince ayrıntıları pek bilen biri değilim nasıl yapabileceğimi bilen biri anlatırsa harika olur tam 1 gündür uğraşıyorum bi kaç yabancı video buldum 0xc0000001 Hatası için fakat pek anlamadım
İndirdiğiniz iso'dan direkt kurulum yaptıysanız disk temizleme yapmamışsınız büyük ihtimalle :) İndirdiğiniz iso dosyasını rufus kullanarak usb belleğe yazdırabilirsiniz. Sonrasına bilgisayarının marka modeline göre açılışta boot menuye girip (genelde f12) usb belleği seçersen usb üzerinden format atabilirsin.

İndirdiğiniz iso'dan direkt kurulum yaptıysanız disk temizleme yapmamışsınız büyük ihtimalle :) İndirdiğiniz iso dosyasını rufus kullanarak usb belleğe yazdırabilirsiniz. Sonrasına bilgisayarının marka modeline göre açılışta boot menuye girip (genelde f12) usb belleği seçersen usb üzerinden format atabilirsin.
Şuan bot menüde 1.ci sırada usb yok onu birinci sıraya almam yetiyormu bu kurulum işlemini başlatabilmem için ? Biraz cahilim hocam mazur gör lütfen :)

Bunu seç bakalım.
Usta usb yi rufusla format haline getirirken uefiyi seçtim biosa girdim biosta usb yi gördü f10 bastım tekrar açtığımda siyah bi ekran geliyo.
'' ERROR : BİOS/LEGACY BOOT OF UEFİ "
hatası alınca usb belleğe formatı mbr seçtim bu şekilde de usb yi biosta açtım pc tekrar açılırken yine mavi ekrana giriyo bilgisayarınız düzgün başlatılamadı diyor kapanıyor kendi kendine açılıp mavi ekranda kaliyo acaba neyi yanlış yapıyorum

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı