Windows 8.1 Embedded Industry Pro neden çok hızlı?

Screenshot_2021-05-24_22-47-37.png

Vista tabanlı olduğu buradan anlaşılıyor. Eski kalıntıları temizleseler keşke.
Hocam açıklamayı bile değiştirmemişler. 🤣
@Linux Fanboyu 5sn hızına bakın:
2021-05-24 22-52-39 (1).gif

Kurulumda key istiyor nerden bulacağım?
USB dosyalarına erişebiliyorsan şöyle bir dosya oluştur:

Windows 8.1'in kendisi bir kere Windows 7 ve 10'dan daha hızlı, bu versiyonu nasıl olmasın?

Zamanında lise öğrencisiyken bedavaya lisansını almıştım. Canavar gibi işletim sistemi. Bomboş, tam benlik. :)

Ryzen, DirectX 12 vb. güncel teknoloji destekleri olsa Windows 10'da durmazdım.
Kesinlikle. Benim sistemimde Celeron işlemci var. Yurtta bir arkadaşın sisteminde i9 9880H vardı ve Windows 10 yüklüydü. Benim sistemim onunkinden daha hızlı çalışıyordu. Şu anda Enterprise sürümünü kullanıyorum ve sistemim uçak kaldırıyor.
1622023025900.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hortlatıyorum ama hangi hizmetleri kapatmıştınız hatırlıyor musunuz?
Kapatabildiğim hepsini kapattım yanlış hatırlamıyorsam. Ama ses ve internet çalışmıyordu sanırım. Resimde zaten sadece çalışanlar var. Ona göre diğerlerini kapatabilirsiniz?

İndustry Pro sürümü Windows 10 ki LTSB - LTSC sürümleri gibi düşünün. Fena değil hızı güzel. Ama çok çok eski sistemlere kurulması gerekiyor. Böyle orta derece sistemlere kurmaya gerek yok. Orta seviye sistemlere Single Language olanını kurun geçin.

Windows 8.1'in kendisi bir kere Windows 7 ve 10'dan daha hızlı, bu versiyonu nasıl olmasın?

Zamanında lise öğrencisiyken bedavaya lisansını almıştım. Canavar gibi işletim sistemi. Bomboş, tam benlik. :)

Ryzen, DirectX 12 vb. güncel teknoloji destekleri olsa Windows 10'da durmazdım.

Windows 8.1 geçeli 1-2 ay oldu ve bana yavaş geldi. Belki de güncellemeleri yaptığımdan dolayıdır çünkü bir yerde güncellemeleri yaparsanız yavaşlar diye bir şey duymuştum.

Geri
Yukarı