Windows 8.1 Ethernet Çarpı Sorunu

catisland

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 yıldır toplama bir PC kullanıyorum ve bu güne kadar hiç problem yaşamadım. Yalnız bu sabahtan itibaren bilgisayarım ethernet kablosunu görmemeye başladı. Sağ alt köşedeki iconun üstünde ünlem vs. değil de direkt kırmızı bir çarpı var. Kablonun kendisinde veya modemde bir problem olmadığını da belirtmek isterim. Dediğim gibi bu sabah 7 sularında problemsiz bağlantı sağlayabiliyordum.

Uzun lafın kısası; okuduğum kadarı ile anakartın LAN sürücüsünü güncellemem gerekiyor. Sanırım. Ancak işte tam bu noktada sizin yardımızını ve rehberliğinizi rica ediyorum. Umarım halledebiliriz.

İşletim sistemini zaten yazdım. Anakart Asus H87-Plus.

Diyeceklerim bunlar. Emektar dizüstü bilgisayarımdan yazıyorum bunları. :) İyi ki hala var. Yoksa bu işi de halledemezdik bence. ^^

Şimdiden teşekkür ederim yardım edecek olan herkese. İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisinden sürücüleri ile beraber kaldırın, ardından donanım değişikliklerini tara seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıdaki sürücüyü kurunuz.
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/lan/Realtek_LAN_Win10_V1015052015.zip

Merhaba. Cevap için teşekkürler. Size zahmet olmazsa biraz daha detay verebilir misiniz? Dili İngilizce olarak kullanıyorum ve Device Manager'ı açtım ancak tam olarak hangi sürücüyü kaldıracağımdan emin olamıyorum. Daha fazla zahmet vermek istemem ancak yanlış bir işlem yapmak da istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı